Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Kubacki Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Raw Air 2020. Jury podjęło decyzję ws. konkursu w Oslo. W planach tylko jedna seria

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ze względu na złe warunki atmosferyczne i silnie wiejący wiatr, konkurs Raw Air w Oslo rozpocznie się z opóźnieniem. Początek jednoseryjnych zawodów zaplanowano na godzinę 16:30.

Prognozy pogody wskazywały na to, że w niedzielę trudno będzie bezpiecznie przeprowadzić konkurs. Podmuchy wiatru miały osiągać siłę nawet 10 m/s. Po spotkaniu jury zdecydowano, że tego dnia zawody w Oslo się odbędą, ale ich rozpoczęcie zostanie przesunięte o dwie godziny. Zawody mają rozpocząć się o 16:30.

FIS w komunikacie przekazał, że w planach jest rozegranie tylko jednej serii konkursowej. Nie odbędzie się także seria próbna poprzedzająca konkurs. Z kolei o godzinie 18:00 ma rozpocząć się dwuseryjny konkurs kobiet.

Wcześniej organizatorzy brali pod uwagę odwołanie zawodów i przełożenie ich na poniedziałek. Wtedy organizatorem byłoby Lillehammer. Póki co zrezygnowano z tego pomysłu. 

Niedzielny konkurs indywidualny w Oslo to część turnieju Raw Air. Liderem cyklu jest Niemiec Constantin Schmid. Niemiec wyszedł na prowadzenie już po piątkowych kwalifikacjach i w sobotę je utrzymał. Tuż za jego plecami jest Marius Lindvik - tylko 0,9 punktu straty, a trzeci Ziga Jelar traci tylko 1,5 punktu. Siódme miejsce zajmuje Kamil Stoch.


Czytaj także:
Skoki narciarskie. Raw Air 2020 w Oslo. Dzielnie walczący Polacy tuż za podium! Norwegowie niegościnni dla rywali
Skoki. Raw Air 2020 w Oslo. To była walka o przetrwanie. Holmenkollbakken mogło przerwać karierę Adama Małysza

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: gorąco na meczu w Rosji. Wielka bijatyka wisiała w powietrzu

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL