Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. FIS podjął decyzję ws. Raw Air. To koniec sezonu. MŚ w lotach również odwołane (aktualizacja)

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
To koniec sezonu w skokach narciarskich. Władze FIS podjęły decyzję o przerwaniu rywalizacji w Raw Air. Tym samym triumfatorem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Stefan Kraft. Kamil Stoch wygrał turniej Raw Air.

Decyzja została podjęta w obawie przed rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Wcześniej norweski rząd wydał zarządzenie zakazujące organizacji w kraju imprez sportowych. Miał on obowiązywać od czwartku, od godziny 18:00. To teoretycznie zezwalałoby na organizację jednej serii konkursu w Trondheim.

Jak poinformował portal skijumping.pl, dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, Walter Hofer, oficjalnie ogłosił, że to koniec zmagań w tym sezonie. FIS na pierwszym miejscu postawił zdrowie zawodników. Nie chciał ryzykować rozwoju epidemii wśród skoczków.

Triumfatorem obecnej edycji Raw Air został Kamil Stoch, który po środowych kwalifikacjach w Trondheim był liderem klasyfikacji generalnej. To jego drugi triumf w karierze w tych zawodach. Wśród kobiet najlepsza była Maren Lundby.

Z kolei triumfatorem Pucharu Świata i Pucharu Świata w lotach narciarskich został Stefan Kraft. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Dawid Kubacki (4. miejsce). Stoch był piąty, a Piotr Żyła jedenasty. Klasyfikację Pucharu Narodów wygrali Niemcy. Polacy zajęli czwartą lokatę.

Aktualizacja:

Zgodnie z przewidywaniami odwołano także mistrzostwa świata w lotach, które miały się odbyć w dniach 19-22 marca w Planicy. Ogłoszono, że zawody te zostały przełożone na sezon 2020/2021. Nowa data zostanie ustalona niebawem.Czytaj także:

Skoki. Decyzja ws. MŚ w lotach w piątek. Raw Air 2020 wciąż pod znakiem zapytania
Koronawirus. Alpejski PŚ. Rywalizacja mężczyzn odwołana. Wielki triumf młodego Norwega

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL