Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan KraftPAP/EPA / GEIR OLSEN / Na zdjęciu: Stefan Kraft

Skoki narciarskie. Stefan Kraft odebrał Kryształową Kulę za PŚ 2019/20

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Austriacki skoczek Stefan Kraft odebrał puchary za triumfy w Pucharze Świata w sezonie 2019/20. Uroczystość odbyła się pod skoczniami w Bischofshofen.

"W poniedziałek w Bischofshofen Stefan Kraft oficjalnie odebrał Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata 2019/2020, jak i Małą KK za triumf w PŚ w lotach" - czytamy na twitterowym koncie skijumping.pl.

Bardzo skromna z powodu pandemii koronawirusa uroczystość odbyła się pod kompleksem skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen. 6 stycznia 2012 r. Kraft na tym właśnie obiekcie debiutował w zawodach Pucharu Świata.

- To nagroda za całoroczną pracę. Niewiarygodne, że udało mi się to powtórzyć. Za trofeami kryją się wszystkie wzloty i upadki, a także przykre i radosne chwile - podkreślił 26-letni Kraft, cytowany przez skijumping.pl.

Reprezentant Austrii w tym sezonie powtórzył sukces z sezonu 2016/17, kiedy zwyciężył klasyfikację generalną PŚ i zgarnął Małą Kryształową Kulę za loty narciarskie. Sezon 2019/20 zakończył się 10 marca na skoczni w Lillehammer. Zawody w Trondheim (12.03) i Vikersund (14-15.03) zostały odwołane ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2.

Zobacz:
Skoki narciarskie. Cały sezon jak Raw Air? Kraft nadal zwycięzcą PŚ, trzech Polaków w dziesiątce
Skoki narciarskie. Wojciech Fortuna: Kamil Stoch nabierał stu procentowej pewności siebie

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Gwiazdy piłki nożnej apelują do kibiców! "Jestem ujęty odpowiedzialnością piłkarzy"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL