Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Małysz i Maren LundbyInstagram / Na zdjęciu: Adam Małysz i Maren Lundby

Skoki. Adam Małysz pogratulował Maren Lundby. Norweżka wyrównała jego rekord

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Maren Lundby trzeci raz z rzędu wygrała Puchar Świata w skokach. Tym samym powtórzyła wyczyn Adama Małysza, którego jest wielką fanką. "Orzeł z Wisły" postanowił jej pogratulować.

Maren Lundby zdominowała kobiece skoki narciarskie. Dwa lata temu zdobyła olimpijskie złoto, potem wygrała mistrzostwa świata, a w dodatku trzy raz z rzędu była najlepsza w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Tegoroczna rywalizacja została przedwcześnie przerwana z powodu epidemii koronawirusa. Norweżka jednak i tak wywalczyła Kryształową Kulę. Tym samym wyrównała rekord Adama Małysza.

"Orzeł z Wisły" dominował na światowych skoczniach w latach 2000-2003 i zyskał fanów na całym świecie. Lundby w wywiadach wielokrotnie podkreślała, że Małysz jest jej idolem. Dlatego z pewnością bardzo ją ucieszyły gratulacje od Polaka na Instagramie.

"Niesamowite osiągnięcie Maren Lundby. W tym roku wywalczyła 3. Z RZĘDU kryształową kulę, wyrównując tym samym mój rekord! Moje gratulacje Maren" - pisze Małysz (pisownia oryginalna).

Skoki narciarskie. Adam Małysz przechodzi kwarantannę. Zdradził, co będzie robić >>

Skoki narciarskie. Norweska telewizja pod wrażeniem akcji Polaków z samolotem prezydenckim >>

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  "Adam Małysz pogratulował Maren Lundby" - i dobrze, że pogratulował. Czy powinno pisać się o sprawach prywatnych??Robert ma imieniny na przykład 21 lutego i 27 marca - czy
  Czytaj całość
  była/będzie informacja kto i któremu Robertowi złożył gratulacje/życzenia?
  • Judenrat45 Zgłoś
   Cóż sportowcem był Pan Adam wybitnym. Gorzej z dyrektorowaniem... Nie mówcie że przedłużył iście Czechowi kontrakt. W przyszłym sezonie może już nie mieć tyle szczęścia. Kamilowi
   Czytaj całość
   potrzeba mega formy na początku. Doli mu tego nie gwarantuje.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL