Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andreas FelderNewspix / EXPA / Na zdjęciu: Andreas Felder

Skoki narciarskie. Andreas Felder nie jest już trenerem kadry Austrii

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Andreas Felder zrezygnował po dwóch latach pracy. Stało się tak po sezonie, w którym jego podopieczny, Stefan Kraft, zdobył Kryształową Kulę.

Andreas Felder odszedł z pracy na stanowisku trenera kadry skoczków Austrii. Stało się tak po rozmowie z dyrektorem Austriackiego Związku Narciarskiego, Mario Stechrem. Pierwszy o odejściu szkoleniowca poinformował portal skijumpng.pl.

Stało się tak, choć podopieczni Feldera święcili triumfy. Stefan Kraft wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata i w lotach. W Pucharze Narodów Austria zajęła drugie miejsce.

Felder pracował z kadrą Austrii od 2018 roku. To było drugie podejście, bowiem prowadził już skoczków w latach 1995-1997. Jak podaje kleinezeitung.at, powodem rezygnacji szkoleniowca jest sytuacja rodzinna. 58-letni trener w lutym został po raz trzeci ojcem i nie był w stanie pogodzić obowiązków rodzinnych z pracą.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

- Praca na stanowisku trenera austriackich skoczków narciarskich jest zadaniem wymagającym pełnego zaangażowania i wymagającym całej naszej energii. Tego nie można obecnie pogodzić z moim prywatnym życiem - powiedział Felder cytowany przez austriackie media.

Zawodnicy, pod jego kierownictwem, 40 razy zajmowali miejsca na podium Pucharu Świata. Podczas MŚ w Seefeld w 2019 roku Austriacy zdobyli trzy medale. - Andreas Felder zasługuje na wielki szacunek. Przejął kadrę w trudnym momencie i znakomicie odmienił naszą sytuację - powiedział Stecher.

CZYTAJ TAKŻE Skoki narciarskie. Kamil Stoch skomentował przedwczesny koniec sezonu. "Dziwnie się cieszyć"

CZYTAJ TAKŻE Skoki narciarskie. Zatrudnienie Michala Doleżala było błędem? "Teraz nie można mu podciąć skrzydeł"

Komentarze (3):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  Może Austriacy powinni namówić Aleksandra Pointnera do powrotu ? Ma 49 lat (1971 r) prowadził kadrę w latach 2004–14, podczas 3 I.O. (2006, 2010, 2014) oraz w czasie 5 MŚ (2005, 07,
  Czytaj całość
  09, 11, 13). Za jego „rządów” Austriacy tylko raz w 2013 nie wygrali Pucharu Narodów a na każdych I.O. stawali na podium. Mam wrażenie, że szkolenie Bułgara Władimira Zografskiego czy urzędnicza praca w związku nie są spełnieniem i zaspokojeniem jego trenerskich ambicji.
  • Katon el Gordo Zgłoś
   Po znienawidzonym Kuttinie, Andreas Felder był jak balsam. Swoją drogą Kuttin gdzie się nie pojawi to sobie nagrabi. Z Polski też odchodził zostawiając po sobie spaloną ziemię i
   Czytaj całość
   nienawiść polskich kibiców.
   • yes Zgłoś
    Każdy układa sobie życie. Poprzedni Polski trener skoków odszedł - nie potrzebował wykonania lub zawalenia przez siebie dotychczasowych obowiązków. Na przykład Prezes PZN ma kilkoro
    Czytaj całość
    dzieci i aktualne stanowisko nie przeszkadza ;)

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL