Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochNewspix / EXPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Kamil Stoch wychwalany. Legenda mówi o pomniku dla Polaka

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Pod wrażeniem kariery Kamila Stocha jest Jens Wiessflog. Legendarny niemiecki skoczek przekonuje, że trzykrotny mistrz olimpijski zasłużył na pomnik w Polsce.

Trzykrotny mistrz olimpijski, dwukrotny mistrz świata i dwukrotny zdobywca Pucharu Świata - to tylko część najważniejszych trofeów Kamila Stocha, który nie zamierza jeszcze kończyć kariery (więcej TUTAJ). 

Legendarny niemiecki skoczek, Jens Weissflog, właśnie Polaka umieścił w gronie swoich ulubionych skoczków. Obok Stocha wymienił jeszcze czterokrotnego mistrza olimpijskiego, Simona Ammanna.

- Dwie postaci, które szczególnie cenię (...) Stoch też miewał takie momenty, jak choćby Wielki Szlem w Turnieju Czterech Skoczni, ale z jego kariery przemawia przede wszystkim konsekwencja i solidność. To jest dekada budowania sobie pomnika, zresztą myślę, że prędzej czy później taki mu w Polsce postawicie - przekonuje Niemiec w rozmowie z "Faktem".

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Co ciekawe, Weissfloga i Stocha łączy też dorobek medalowy z igrzysk olimpijskich. Obaj mają po cztery medale, w tym trzy złote. Niemiec wygrywał indywidualnie w Sarajewie w 1984 r., a także dwukrotnie z drużyną w Lillehammer 10 lat później. Do tego w Sarajewie sięgnął po srebro. 

W historii skoków jeszcze tylko trzech zawodników zdobyło minimum trzy złote medale na igrzyskach olimpijskich - Matti Nykaenen i Ammann mają po cztery triumfy, a Thomas Morgenstern trzy.

Czytaj teżSkoki narciarskie. Raw Air 2020. Kamil Stoch czeka na nagrody za zwycięstwo

Czy jesteś za wybudowaniem pomnika Kamilowi Stochowi po zakończeniu jego kariery?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL