Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Skocznia Letalnica w PlanicyWP SportoweFakty / Barbara Toczek / Skocznia Letalnica w Planicy

Skoki narciarskie. Jest nowy termin mistrzostw świata w lotach

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Zaplanowane na marzec mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy, które z powodu koronawirusa musiały zostać odwołane, mają odbyć się jeszcze w tym roku. Decyzję tę potwierdził rzecznik prasowy zawodów.

- Mogę potwierdzić, że mistrzostwa świata w lotach znajdą się w kalendarzu FIS w grudniu tego roku. Mniej więcej w drugiej połowie miesiąca, przed Bożym Narodzeniem - zakomunikował Tomi Trbovc, rzecznik prasowy zawodów w Planicy cytowany przez portal "Delo". - Oczywiście w marcu 2021 roku odbędzie się u nas tradycyjne zakończenie Pucharu Świata - dodał. 

Powyższa decyzja zapadła po kolejnej fazie rozmów pomiędzy organizatorami zawodów, FIS-em oraz firmą Infront odpowiedzialną za prawa marketingowe i telewizyjne do zawodów. - To trzecie takie spotkanie, na którym przedstawiamy postępy w poszczególnych etapach organizacyjnych - powiedział Trbovc. 

Przypomnijmy, że tegoroczne mistrzostwa świata w lotach były pierwotnie zaplanowane na dni 19-22 marca. Rozegranie zawodów w tym terminie było jednak niemożliwe z powodu szalejącej po świecie pandemii koronawirusa. Sezon Pucharu Świata zdecydowano się  zakończyć przed trzecim konkursem cyklu Raw Air w Trondheim w pierwszej połowie marca.

Czytaj także:
Skoki narciarskie. Piotr Żyła z nową fryzurą. Polak zdradził, co robi na kwarantannie
Skoki narciarskie. Adam Małysz jak Dawid Kubacki. "Orzeł z Wisły" przypomniał zdjęcie sprzed lat

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

 • siber Zgłoś
  Następny clown pojawił się na SF
  • yes Zgłoś
   Może i dobry pomysł. MŚ odbywają się w latach parzystych. Byłyby w innym terminie/sezonie, jednak w roku kalendarzowym 2020. Muszą wepchnąć gdzieś w kalendarzu. Dla Wisły
   Czytaj całość
   późniejszego terminu brak."Mniej więcej w drugiej połowie miesiąca" - mowa o grudniu, brzmi chyba trochę śmiesznie.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL