Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Główny problem polskich skoków narciarskich. Dawid Kubacki mówi o "chorobie"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trójka naszych najlepszych skoczków narciarskich skończyła już "trzydziestkę", a następców wciąż nie widać. "Wieku nie da się oszukać" - przekonuje Dawid Kubacki.

Przedwcześnie zakończony sezon był najlepszym w karierze Dawida Kubackiego, choć w tym roku nowotarżanin skończył już 30 lat. Jeszcze więcej na liczniku mają Kamil Stoch i Piotr Żyła, a w mediach coraz częściej padają pytania na temat możliwego końca kariery naszych czołowych zawodników.

Co na ten temat ma do powiedzenia Kubacki? - Na chorobę zwaną "PESEL-oza" jeszcze nikt nie znalazł lekarstwa i trzeba się z tym pogodzić. Patrząc całościowo na polskie skoki, to nie jest fajna sytuacja, że się starzejemy, ale cieszę się, że choć nie jesteśmy najmłodsi, to wciąż utrzymujemy światowy poziom. To budujące - przekonuje zawodnik w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". 

Kubacki w tym sezonie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a do podium zabrakło mu zaledwie 9 punktów. Do tego wygrał Turniej Czterech Skoczni. Mimo to, w pełni zadowolony z sezonu nie jest. - Popełniałem sporo błędów. Na pewno można było spisać się lepiej, ale to też motywacja, bo wiem, że to nie był szczyt moich możliwości - podkreślił Kubacki.

Na czas pandemii koronawirusa 30-latek przebywa w mieszkaniu w Zakopanem, a treningi wykonuje w... garażu. Jak sam zapewnia - bywało jednak gorzej. - To nic nietypowego, bo zdarzało się i w sezonie, że pracowaliśmy w garażach podziemnych, raz nawet w stodole - dodał.

Czytaj też:
-> Skoki narciarskie: Letnia Grand Prix odwołana? Koronawirus może pokrzyżować plany
-> Skoki narciarskie. Kamil Stoch czeka na nagrody za Raw Air. "Dostałem krótką wiadomość"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Urubko pokazuje, co robić podczas epidemii koronawirusa

Czy Dawid Kubacki uplasuje się jeszcze na podium w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Andrzej Sut Zgłoś
  jest lekarstwo na peselozę - należy zarazić się kasajozą
  • Katon el Gordo Zgłoś
   To że starzeje się czołówka naszych skoczków to tylko CZUBEK GÓRY LODOWEJ: Stefan Hula (1986); Piotr Żyła (1987); Kamil Stoch (1987); Dawid Kubacki (1990); Maciej Kot (1991). Ci
   Czytaj całość
   stojący w drugim szeregu też już do młodzieniaszków nie należą: Dawid Wolny (1994); Aleksander Zniszczoł (1994); Klemens Murańka (1994); Andrzej Stękała (1995). A młodszych trudno pokazać na arenach międzynarodowych choć ich rówieśnicy z innych reprezentacji z powodzeniem rywalizują w PŚ: Paweł Wąsek (1999); Tomasz Pilch (2000); Adam Niżnik (2002).

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL