Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janne Vaatainen Getty Images / Alex Domanski/NordicFocus / Na zdjęciu: Janne Vaatainen

Skoki narciarskie. Janne Vaatainen ponownie trenerem fińskiej kadry

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Janne Vaatainen zastąpił Lauriego Hakolę na stanowisku trenera kadry Finlandii w skokach narciarskich. 45-letni Fin przez wiele lat pracował jako klubowy szkoleniowiec m.in. Ryoyu Kobayashiego.

Janne Vaatainen został głównym trenerem fińskiej kadry w skokach narciarskich - poinformowała w piątek skandynawska federacja. 45-letni Vaatainen pracował już na tym stanowisku w latach 2008-10.

Dwukrotny drużynowy medalista mistrzostw świata juniorów (w latach 1990-91) zastąpił Lauriego Hakolę, który teraz będzie jego asystentem. Trenerem technicznym kadry A pozostanie Francuz Frederic Zoz.

Dyrektor fińskiej reprezentacji, Lauri Kettunen, w rozmowie z tamtejszymi mediami ocenił, że świetnie uzupełniające się trio szkoleniowców ma wszystko, żeby osiągnąć sukces z reprezentacją.

Vaatainen po odejściu z posady trenera Finów w 2010 r. przeprowadził się do Japonii, gdzie do marca 2019 r. trenował zawodników klubu Tsuchiya Home Ski. To m.in. dzięki niemu przez wiele lat wysoką formą imponował Noriaki Kasai, a w ostatnich sezonach eksplodował talent Ryoyu Kobayashiego.

Zobacz:
Skoki narciarskie. Thomas Diethart wciąż odczuwa skutki upadków. Austriak stracił węch i smak
Skoki. Na odludziu i bez maseczek. Kamil Stoch wrzucił zdjęcie z piękną żoną

ZOBACZ WIDEO: Skoczkowie mogą zarobić mniej. "Z tym się trzeba liczyć"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL