Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Heinz Kuttin Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Heinz Kuttin

Skoki narciarskie. Heinz Kuttin mógł ponownie pracować w Polsce

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Heinz Kuttin, który w latach 2004-2006 pracował z pierwszą kadrą polskich skoczków, mógł ponownie pracować nad Wisłą. Austriak był kandydatem na trenera reprezentacji juniorów, ale ostatecznie sam zrezygnował z ubiegania się o tę posadę.

W ostatnich dniach duże zmiany zachodzą w PZN. W piątek ogłoszono połączenie kadr A i B, co oznacza, że w zestawieniu znalazło się łącznie aż dwunastu zawodników.

Głównym trenerem dalej będzie Michal Doleżal, a asystentami Czecha zostaną Grzegorz Sobczyk, Maciej Maciusiak oraz Daniel Kwiatkowski.

Po 12 latach pracy z pierwszą kadrą pożegnał się Zbigniew Klimowski. Teraz zajmie się prowadzeniem kadry młodzieżowej, składającej się z sześciu zawodników oraz siedmiu rezerwowych.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"

Serwis "sport.pl" informuje, że kontrkandydatem Klimowskiego do pracy z młodzieżą był Heinz Kuttin. Austriak jest świetnie znany nad Wisłą, w latach 2003-2006 pracował w PZN. Najpierw był trenerem kadry B, a później, od 2004 roku, objął stanowisko szkoleniowca głównej reprezentacji.

Z informacji portalu wynika, że Kuttin zwlekał z konkretną odpowiedzią. Austriak czekał, jak rozwiąże się jego sytuacja w innych federacjach - podobno miał być kandydatem na trenera Finlandii. Ostatecznie Kuttin zrezygnował z ubiegania się o posadę trenera kadry młodzieżowej w Polsce.

Jego przygoda z kadrą polskich skoczków była średnio udana. Austriak nie mógł porozumieć się z Adamem Małyszem. Podczas jego pracy "orzeł z Wisły" miał tylko przebłyski świetnej formy. Później Kuttin okrzepł jednak w swoim zawodzie i zaczął osiągać sukcesy.

Czytaj także:
- Kombinacja norweska. Adam Cieślar kończy ze sportem
- Loty narciarskie nie dla kobiet. "To dyskryminacja"

Czy połączenie kadr A i B to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL