Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skoki narciarskieAgencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: skoki narciarskie

Liechtenstein pojawi się w skokach narciarskich. 15-latka będzie pisać nową historię kraju

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Alina Buechel do tej pory reprezentowała Austrię, ale 15-latka postanowiła to zmienić. Od nowego sezonu będzie skakać pod flagą Liechtensteinu. Na taki sam krok zdecydowała się narciarka alpejska Charlotte Lingg.

Liechtenstein w skokach narciarskich? Tego jeszcze nie było. Nowy sezon będzie historyczny dla tego kraju, bo doczeka się swojej reprezentantki w tej dyscyplinie. Niewielki kraj będzie mieć swoją przedstawicielkę w postaci Aliny Buechel.

15-latka do tej pory reprezentowała Austrię. Nie osiągała jednak imponujących wyników, a do tego miała dużą konkurencję w swoim kraju. Dlatego postanowiła zmienić barwy narodowe.

- Nigdy wcześniej nie mieliśmy skoczka narciarskiego. Wprawdzie to dla nas dodatkowy wysiłek, ale bardzo się cieszymy, że w naszej federacji pojawi się nowa dyscyplina - mówi w portalu vaterland.li Alexander Ospelt, szef narciarskiej federacji w Liechtensteinie.

ZOBACZ WIDEO: Skoczkowie mogą zarobić mniej. "Z tym się trzeba liczyć"

Co ciekawe, Buechel nadal będzie mieszkać i trenować w Austrii. W jej życiu zmieni się tylko to, że w zawodach będzie reprezentować nowy kraj. Na razie jej głównym celem jest udział w Europejskich Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Finlandii. Problem w tym, że pod znakiem zapytania stoi konkurs skoków narciarskich, bo skocznia nie otrzymała homologacji.

Na tym nie koniec transferów Liechtensteinu. W ślady Buechel poszła Charlotte Lingg. Szwajcarska narciarka alpejska miała także obywatelstwo Liechtensteinu i postanowiła z niego skorzystać.

Skoki narciarskie. Na skoczni w Szczyrku znów ruch. Wznowiono treningi >>

"Nadchodzi Polak, który pokonał Małysza". Czesi zachwyceni transferem Roberta Matei >>

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL