Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Małysz Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Adam Małysz

Małysz pomaga w walce z pandemią koronawirusa. Zawiózł maseczki do szpitala

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Nasz były mistrz, a obecnie dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN, nie pozostaje obojętnym na to, co się dzieje obecnie w szpitalach. Dlatego odpowiedział na challenge "Pokaż jak pomagasz".

Po kilku tygodniach przerwy spowodowanej zarówno epidemią koronawirusa, jak i zakończeniem sezonu zimowego nasi skoczkowie wrócili do treningów (więcej o tej decyzji ministerstwa sportu pisaliśmy TUTAJ >>). Dyrektor i koordynator ds. skoków narciarskich w Polskim Związku Narciarskim ma w związku z tym pełne ręce pracy. Mimo że jego zdaniem będzie bardzo trudno przeprowadzić sezon letni (mówił o tym w rozmowie z dziennikarzem WP SportoweFakty, Dawidem Górą - KLIKNIJ >>).

Adam Małysz znalazł jednak czas na to, aby wziąć udział w challenge'u (nominował go Maciej Kot) "Pokaż jak pomagasz". Były mistrz zorganizował kilka paczek maseczek i postanowił je zawieźć do szpitala w Cieszynie. Kilkanaście kilometrów od Wisły, w której mieszka.

Małysz pokazał na instagramie krótki film pokazujący to wydarzenie.

 

- Tym razem udałem się do szpitala w Cieszynie z zapasem maseczek - napisał m.in. Małysz.

Przypomnijmy, że epidemia koronawirusa jest nadal obecna w naszym kraju. Obecnie (stan na 9.05.) mamy 15,5 tys. zakażonych i prawie 800 ofiar śmiertelnych. Codziennie kilkaset osób dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa, wielu choruje.

Minister zdrowia - Łukasz Szumowski - zdecydował, że noszenie maseczek w miejscach publicznych ma pomóc w zduszeniu epidemii. W takich miejscach jak szpitale czy przychodnie, maseczki, rękawice ochronne, czy inne artykuły związane z bezpieczeństwem są wyjątkowo ważne.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL