Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ujęcie z kamerki internetowej na skoczni w Willingen Materiały prasowe / weltcup-willingen.de / Ujęcie z kamerki internetowej na skoczni w Willingen

Skoki narciarskie. Zmiany w Willingen. Nowy turniej z wyższą pulą nagród

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Turniej Willingen Five przechodzi do historii. W najbliższym sezonie zmagania odbędą się w nieco zmienionej formule - dodana zostanie szósta punktowana seria, zwiększona będzie także pula nagród.

Turniej Willingen Five zadebiutował w kalendarzu Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Pierwszym zwycięzcą cyklu został Kamil Stoch. W kolejnych edycjach najlepsi byli Ryoyu Kobayashi i Stephan Leyhe.

Teraz zmagania przejdą zmiany - od nowego sezonu turniej nazywał się będzie Willingen Six. Dodana zostanie szósta punktowana seria - będą to kwalifikacje przed niedzielnym konkursem.

Zwiększeniu ulegnie także pula nagród. Ta ma wzrosnąć do 30 tys. euro. Triumfator wzbogaci się o 15 tys. euro, drugi zawodnik otrzyma 10 tys., a trzeci 5 tys., o czym poinformował portal weltcup-willingen.de.

Rywalizacja na Mühlenkopfschanze (HS 145) ma zostać przeprowadzona w dniach 29-31 stycznia 2021 roku. Organizatorzy zapowiedzieli, że planują rozpoczęcie sprzedaży biletów na to wydarzenie 5 października.

Ostatnia edycja przyciągnęła na trybuny komplet publiczności. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zmagania skoczków oglądało po 23,5 tys. widzów.

Czytaj także:
-Ukryta pasja Kamila Stocha i Adama Małysza. Zdradzili, jak spędzają wolny czas
Letnie Grand Prix. Zawody w Wiśle mogą zostać przełożone. Pojawiły się nowe terminy

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy

Jak oceniasz formułę turnieju Willingen Six?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL