Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochNewspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Polscy zawodnicy wracają na skocznie

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Już w najbliższą niedzielę polscy skoczkowie narciarscy oddadzą pierwsze skoki po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Pandemia koronawirusa nie oszczędziła również skoczków narciarskich. Od momentu przedwcześnie zakończonego sezonu, zawodnicy nie mieli możliwości sprawdzić się na skoczni. Musieli zadowolić się treningami w domowych siłowniach i zajęciami ze specjalnie dojeżdżającymi trenerami. 

Teraz jednak, w ramach luzowania kolejnych obostrzeń, będą oni mogli powrócić do pełnego treningu. Już w najbliższy weekend mają oddać pierwsze skoki na obiekcie w Szczyrku. 

- Jesteśmy po rozmowach z dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu ws. procedur bezpieczeństwa przy zaostrzonym rygorze. Jesteśmy dobrej myśli. Wprawdzie COS w Szczyrku jest jeszcze zamknięty jako całość, to z dostępem do skoczni nie ma problemu. Skoczkowie będą mieszkali w zewnętrznym hotelu. Będą korzystali z własnego transportu, wyłączono dla nich całe skrzydło obiektu, będą mieli jednocześnie wyłączny dostęp do stołówki - powiedział Jan Winkiel, sekretarz PZN, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Już wcześniej natomiast na skocznię powróciła kadra kobiet oraz juniorzy, teraz natomiast wreszcie taką możliwość otrzyma kadra A. Już w zeszłym tygodniu natomiast, do Polski przyjechał trener naszej kadry - Michal Doleżal

Czytaj także:
Adam Małysz wspomina problemy z Dominikiem Kastelikiem. "Szybko wracało zakorzenione w nim zło"
Fatalna sytuacja kombinacji norweskiej w Polsce. Zrezygnował wielki talent

ZOBACZ WIDEO: #dziejsięwsporcie: co za przyjęcie piłki przez młodego Ukraińca! Nagranie podbija internet

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL