Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Klemens Murańka Getty Images / Antti Yrjonen/NurPhoto / Na zdjęciu: Klemens Murańka

Skoki narciarskie: Klemens Murańka wrócił do kadry narodowej. Wyleczył kontuzję

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
W marcu przewrócił się przed domem i uszkodził nadgarstek. Ręka wylądowała w gipsie, a Murańka poza reprezentacją. Teraz wrócił.

Polscy skoczkowie przebywają aktualnie na pierwszym zgrupowaniu przed sezonem 2020/21, w Szczyrku (TUTAJ więcej szczegółów>>). Co prawda pandemia koronawirusa spowodowała, że letni sezon został nieco przesunięty i rozpocznie się dopiero pod koniec sierpnia (więcej TUTAJ >>), ale nasi reprezentanci nie mogli się już doczekać powrotu.

W 12-osobowej kadrze narodowej wybranej przez Michala Doleżala znalazło się miejsce dla jednego z bardziej utalentowanych skoczków ostatnich lat - Klemensa Murańki. A jeszcze kilka tygodni temu nie było to takie pewne.

Na początku marca - przed turniejem Raw Air - Murańka doznał kontuzji ręki. - Klemens poślizgnął się, gdy wychodził z domu. Upadł na rękę - mówił wówczas dyrektor kadry, Adam Małysz.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Okazało się, że kontuzja jest poważna. Ręka Murańki trafiła do gipsu. - Doszło do złamania, natomiast obeszło się bez operacji. Przez miesiąc nosiłem gips, złamanie się zrosło, a następnie dostałem zielone światło do wznowienia treningów - portal skijumping.pl cytuje polskiego skoczka.

Murańka dodał, że czasami jeszcze odczuwa ból w nadgarstku, ale ten mu nie przeszkadza w przygotowaniach do nowego sezonu. Co widać na poniższym zdjęciu, które pokazał na swoim instagramie.

Czy Klemens Murańka wygra konkurs Pucharu Świata w sezonie 2020/21?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • prorok 1 Zgłoś
  Murańka to słaby skoczek i nic tego nie zmieni to samo Kot i Hula i powoływanie ich do kadry to pieniądze wyrzucone w błoto .
  • yes Zgłoś
   "znalazło się miejsce dla jednego z bardziej utalentowanych skoczków ostatnich lat - Klemensa Murańki" - pamiętam jak o utalentowanym Klimku (później okazało się, że na
   Czytaj całość
   imię mu Klemens) mówiono, gdy miał chyba z 10-12 lat. Później, po operacji było jeszcze lepiej.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL