Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Adam Małysz ma już "swoją" skocznię. Kamil Stoch też się na to zgodzi? Jest jeden warunek

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Skocznia im. Kamila Stocha w Polsce? Trzykrotny mistrz olimpijski nie wykluczył takiego rozwiązania, postawił jednak pewien warunek, który wydaje się dość trudny do spełnienia.

W Polsce funkcjonują dwie duże skocznie. Patronami obu są legendy skoków narciarskich. Obiekt w Wiśle jest im. Adama Małysza, natomiast Wielka Krokiew w Zakopanem nosi imię Stanisława Marusarza.

O to, czy chciałby w przyszłości zostać patronem skoczni, zapytano również Kamila Stocha, trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Lider polskiej kadry postawił swoje warunki.

- Nie myślę o tym, żeby ktoś wybudował skocznię i nazwał ją moim imieniem. Nie chciałbym, żeby obecne obiekty zostały przekształcone. Jeżeli kiedyś powstanie nowa skocznie, to czemu nie - powiedział Stoch w rozmowie z portalem skijumping.pl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski założył maseczkę i... popełnił błąd. Celowo

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli wyznał także, jakiej skoczni najbardziej brakuje mu w kalendarzu Pucharu Świata.

- Kuopio. Szkoda mi, że nie ma tej skoczni. Była bardzo specyficzna, wielu zawodników na nią narzekało, ale ja ją lubię. Tęsknię za nią - skomentował skoczek.

Za najprzyjemniejszy skok w swojej karierze wybrał próbę z Planicy, podczas której osiągnął 251,5 metrów, co jest aktualnym rekordem Polski. Mimo kapitalnej odległości znalazł mankamenty - teraz bardziej by się pochylił w trakcie lotu.

Niektórzy skoczkowie, jak Sven Hannawald czy Thomas Morgenstern, zdecydowali się na wydanie książek opowiadających o swojej karierze. Kamil Stoch również nie wyklucza takiej możliwości, ale na pewno taka pozycja nie powstanie podczas jego kariery.

Czytaj także:
Skoki narciarskie. Będą zmiany w transmisji telewizyjnej. Trwają prace nad nową grafiką
- Adam Małysz odkopał archiwalne zdjęcie. "Chyba zepsułem wszystko moją czarną kurtką"

Czy powinna powstać skocznia im. Kamila Stocha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL