Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roman Koudelka East News / Antti Yrjonen/NurPhoto / Na zdjęciu: Roman Koudelka

Skoki narciarskie. Zmiany na stanowiskach trenerskich w Czechach i Francji potwierdzone

PS
Oficjalna strona Międzynarodowej Federacji Narciarskiej potwierdziła zmiany na stanowiskach trenerskich w Czechach i Francji. Czechów poprowadzi Frantisek Vaculik, a Francuzów David Jiroutek.

Spore zamieszanie we Francuskiej Federacji Narciarskiej dobiegło końca. Na początku maja pochwalili się oni podpisaniem kontraktu z Heinzem Kuttinem, który miał objąć kadrę skoczków narciarskich, ale ten niedługo później się rozmyślił i wybrał pracę na stanowisku trenera kombinatorów norweskich w Niemczech

W środę oficjalna strona Międzynarodowej Federacji Narciarskiej potwierdziła, że nowym trenerem francuskich skoczków będzie David Jiroutek. Czech w sezonie 2019/20 prowadził swoich rodaków, ale w jego trakcie został zwolniony ze względu na słabe wyniki. 

Nowego trenera mają również Czesi. W minionym sezonie naszych sąsiadów najpierw prowadził Jiroutek, a później jego obowiązki przejął Antonin Hajek. Teraz szkoleniowcem będzie Frantisek Vaculik. To były skoczek, który karierę zakończył już w wieku 23 lat, ale został przy skokach w roli trenera. Przez trzy lata pracował w jednym z niemieckich klubów, a w sezonie 2019/20 prowadził czeską kadrę juniorów. 

Przypomnijmy, że wcześniej nastąpiły także zmiany na stanowisku trenera w Austrii i Finlandii. Nowym szkoleniowcem Finów został Janne Vaeaetaeinen, z kolei kadrę Austrii objął Andreas Widhoelzl. 

Czytaj także: Skoki narciarskie. Zakopane: komplikacje ze skocznią imienia Kamila Stocha

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polski koszykarz jak strongman. Przeciągnął auto

Czy David Jiroutek sprawdzi się w roli szkoleniowca francuskich skoczków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Na stronie ZIMOWE reklamują domy dla skoczków i kibiców: "Szukasz pomysłów dla swojego domu? Nowy Katalog Projekty 2020PŚ w skokach narciarskich Wczoraj 21:26"

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL