Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wymazobus, którym zostały zabrane próbki pobrane od skoczków YouTube / SkaczemyPL / Wymazobus, którym zostały zabrane próbki pobrane od skoczków

Poranek stresu dla polskich skoczków, czyli testy na koronawirusa. Zobacz filmik z kadry

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W środowy poranek wszyscy polscy skoczkowie z głównej kadry i sztab szkoleniowy przeszli badania, czy zakazili się koronawirusem. Biało-Czerwoni różnie przeżywali testy. Skupiony do badań podszedł Kamil Stoch, a bardziej na luzie Dawid Kubacki.

Na profilu na YouTube portalu skaczemy.pl możemy zobaczyć film, jak przebiegały środowe badania skoczków. Do hotelu w Wiśle, w którym przebywa reprezentacja Polski w skokach narciarskich, przyjechał wymazobus. 

Jako pierwszy badaniu na obecność COVID-19 poddał się Klemens Murańka, który od pozostałych kadrowiczów... zebrał oklaski. Później na badanie udał się uśmiechnięty Dawid Kubacki. Nieco zestresowani, co widać na nagraniu, podeszli do testu Kacper Juroszek, Tomasz Pilch czy Aleksander Zniszczoł.

Przed badaniem humor dopisywał Andrzejowi Stękale, Maciej Kotowi i Piotrowi Żyle. Skupiony na test udał się lider polskiej reprezentacji Kamil Stoch. Jako ostatni z kadrowiczów przyszedł Stefan Hula. Później zostali także przebadani członkowie sztabu szkoleniowego polskiej kadry, na czele ze szkoleniowcem Michalem Doleżalem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Przypomnijmy, że wcześniej - w poniedziałek - test przeszedł fizjoterapeuta polskiej kadry Łukasz Gębala. Rzecznik PZN Jan Winkiel potwierdził naszemu portalowi, że badanie dało wynik negatywny. Fizjoterapeuta Biało-Czerwonych nie jest zakażony koronawirusem (więcej TUTAJ). 

Polscy skoczkowie i sztab przeszli testy, ponieważ koronawirusem jest zakażony Adam Małysz. W niedzielny wieczór dyrektor sportowy otrzymał potwierdzenie, że jego badanie dało wynik pozytywny. Co prawda kadrowicze ostatni raz widzieli się z Małyszem 12 czerwca, ale profilaktycznie zdecydowano się ich przebadać. 

Na wykonanie testu wciąż czeka natomiast Apoloniusz Tajner, który miał kontakt z Małyszem później niż zawodnicy (czwartek, 18 czerwca). - Czuję się dobrze, badanie będę miał jeszcze w środę albo czwartek - poinformował nasz portal prezes PZN.

Zobacz jak przebiegały badania skoczków w Wiśle:

Czytaj także:Adam Małysz przekazał najnowsze informacje. "Nie mam żadnych objawów"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL