Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Koronawirus. Kiedy wynik badań polskich skoczków? Mamy najnowsze informacje

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W środę rano polscy skoczkowie i sztab szkoleniowy przeszli badania na obecność koronawirusa. Wyników testów najprawdopodobniej nie poznamy jednak w czwartek - dowiedział się portal WP SportoweFakty.

- Na razie nie mamy wyników. Najprawdopodobniej będą w piątek. Zgrupowanie w Wiśle naszej reprezentacji wciąż trwa - przekazał naszemu portalowi Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego. 

Wcześniej informowaliśmy natomiast, że w czwartek badaniom na obecność koronawirusa podda się Apoloniusz Tajner. Wynik testu prezesa PZN mamy poznać w piątkowy wieczór albo w sobotę (więcej TUTAJ). 

Skoczkowie zostali przebadani w środowy poranek, dwa dni po tym jak Adam Małysz poinformował, że ma koronawirusa. Co prawda dyrektor sportowy PZN nie widział się z zawodnikami i trenerami od 12 czerwca, ale profilaktycznie zdecydowano się przebadać całą kadrę. 

Z kolei Apoloniusz Tajner miał kontakt z Adamem Małyszem później niż skoczkowie. Panowie widzieli się w czwartek 18 czerwca. Dlatego prezes PZN sam zdecydował się pójść na kwarantannę. Przebywa w mieszkaniu w Krakowie, gdzie w czwartek medycy mieli przeprowadzić mu test na obecność koronawirusa. 

Od poniedziałku polscy skoczkowie są na zgrupowaniu w Wiśle. Mimo że nie mają jeszcze wyników testów, zgrupowanie może być kontynuowane. Hotel reprezentacja Polski ma na wyłączność. Skocznia także jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla skoczków i sztabu szkoleniowego.

Czytaj także: Adam Małysz mógł zakazić się od burmistrza Wisły. Tomasz Bujok komentuje

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL