Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła Newspix / Expa/Tadeusz Mieczyński / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Skoki narciarskie. Piotr Żyła zaimponował na treningu. Przeskoczył skocznię w Wiśle

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W minionym tygodniu reprezentacja polskich skoczków narciarskich szlifowała formę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W jednej z prób nadspodziewanie daleko poszybował Piotr Żyła.

Reprezentacja Polski trenowała w Wiśle przez cztery dni. Zgrupowanie dobiegło końca w zeszły czwartek, kiedy skoczkowie i inni członkowie kadry otrzymali wiadomość o negatywnych wynikach testów na koronawirusa.

Jedną z osób, która śledziła poczynania polskich skoczków jest Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

W rozmowie z portalem skijumping.pl zdradził, jak radzili sobie polscy skoczkowie. - Piotr Żyła przeskoczył obiekt, ale dla bezpieczeństwa podparł lądowanie. Miało to miejsce przy sprzyjającym wietrze pod narty - przekazał Wąsowicz. - Jestem pod wrażeniem dyspozycji Kamila Stocha. Niektóre z jego prób są niemal perfekcyjne, z pięknym lotem i nienagannym lądowaniem - dodał.

Andrzej Wąsowicz wyróżnił również Klemensa Murańkę. - Widzę duży postęp u Klemensa Murańki. Pozbierał się ten chłopak i oddaje przyzwoite skoki. Oczywiście, nadal widać różnicę dzielącą czołówkę kadry od dotychczasowych podopiecznych Macieja Maciusiaka, ale dystans się skraca. Bardzo regularny, na solidnym poziomie, jest też Stefan Hula - zaznaczył.

21-23 sierpnia polscy skoczkowie rozpoczną zmagania w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Tego momentu nie może się już doczekać Kamil Stoch, o czym pisał na Instagramie tuż po zakończeniu obozu w Wiśle.

"Obóz zakończony, zdrowie dopisuje, a skoki sprawiają radość. Powoli czekam już na rozpoczęcie LGP i oczywiście zapełnienie przez was tych trybun" - przekazał.

Czytaj także:
- Oficjalnie: Leroy Sane piłkarzem Bayernu Monachium

- Ocieplają się relacje braci Gikiewiczów. Rafał chce się pojednać z Łukaszem 

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Tour de Pologne pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie. "Zgłaszają się wielkie nazwiska!"

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL