Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cestmir Kozisek podczas zawodów na igielicie WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Cestmir Kozisek podczas zawodów na igielicie

Skoki narciarskie. Zmiana w kalendarzu Letniego Grand Prix. Nie będzie turnieju w Austrii

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Austriacki Związek Narciarski zadecydował o odwołaniu wszystkich imprez do 4 października. Przyczyną jest oczywiście pandemia koronawirusa. To oznacza, że w kalendarzu Letniego Grand Prix dojdzie do zmiany.

Zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich miały gościć w austriackim Hinzenbach w dniu 27 września. Teraz już wiemy, że tak się nie stanie, bo Austriacki Związek Narciarski postanowił odwołać wszystkie imprezy do 4 października.

Przedstawiciele tej organizacji informują, że ich decyzja jest związana z pandemią koronawirusa, która "niestety nadal jest ukrytym zagrożeniem dla zdrowia". Jak podaje portal krone.at, po 4 października wydarzenia mają odbywać się zgodnie z przepisami narzuconymi przez austriacki rząd.

LGP w Hinzenbach nie jest jedyną imprezą odwołaną w związku z tym postanowieniem austriackiego związku. Do skutku nie dojdą też takie wydarzenia jak Letni Puchar Kontynentalny w Stams (19-20 września) i FIS Cup w Villach (3-4 października).

Kalendarz Letniego GP 2020:
22.08 - Wisła - drużynowy
23.08 - Wisła
05-06.09 - Szczuczyńsk (Kazachstan)
12-13.09 - Czajkowski (Rosja)
03.10 - Klingenthal (Niemcy) 

Czytaj także:
- Chwycił maczetę w dłoń. Klemens Murańka zaskoczył internautów

- Kamil Stoch zażartował z żony i Dawida Kubackiego. "Subtelna różnica" 

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL