Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Małysz WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Adam Małysz

Skoki narciarskie. Adam Małysz przekazał świetne wieści. "Testy wykazały, że jestem zdrowy"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Testy wykazały, że jestem zdrowy - przekazał Adam Małysz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dyrektor polskiej kadry był zakażony koronawirusem. Teraz może wrócić już do pracy.

22 czerwca Adam Małysz poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Były skoczek miał kontakt z osobą chorą na COVID-19, po czym zrobił test. Wynik był pozytywny.

Ta wiadomość wstrząsnęła środowiskiem sportowym. Na kwarantannę musiał się udać także m.in. prezes PZN Apoloniusz Tajner, który kilka dni wcześniej spotkał się z Małyszem.

Testy przeszli także polscy skoczkowie oraz sztab szkoleniowy. Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, przekazał, że wszyscy uzyskali wyniki negatywne.

Adam Małysz koronawirusa przechodził bezobjawowo. - Najgorzej reaguje psychika. Jak się dowiedziałem, że jestem chory, natychmiast wszystko zaczęło mnie boleć. Taka jest reakcja organizmu - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty.

W trudnych chwilach Małysz mógł liczyć na wsparcie swojej żony, Izabeli. - Gdyby nagle pogorszyło mi się zdrowie lub nastrój, będzie przy mnie Iza. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, a kwarantanna się nie przeciągnie - dodał.

"Testy wykazały, że jestem zdrowy. Mogę wrócić do normalnego funkcjonowania oraz pracy, co bardzo mnie cieszy. Jednocześnie pamiętajcie - epidemia wcale się nie skończyła i ciągle trzeba na siebie uważać - napisał Małysz na Instagramie.

Czytaj także:
Polscy skoczkowie zmienili narty i trenowali na wodzie. Piotr Żyła i Maciej Kot pokazali zdjęcia
Polscy siatkarze odpowiedzieli na wyzwanie skoczków. Zbudowali skocznie ze... słomek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wodyZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL