Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznia narciarska w Wiśle z kibicami WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska w Wiśle z kibicami

Skoki narciarskie. Letnie GP w Wiśle. Zmiany w programie zawodów. Pierwszy taki sezon od lat

PS
Za nieco ponad miesiąc (21-23 sierpnia), w Wiśle, nastąpi inauguracja sezonu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W programie zawodów doszło do zmian, w wyniku których w całym cyklu nie będzie choćby jednego konkursu drużynowego.

Dwa konkursy indywidualne zamiast drużynówki i zawodów indywidualnych - tak będzie wyglądał inauguracyjny weekend Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Organizatorzy opublikowali program zmagań, w których doszło do zmian, jeśli chodzi o charakter rywalizacji. 

Pierwsze skoki zawodnicy oddadzą w piątek podczas oficjalnych serii treningowych (16:00), po których nastąpią kwalifikacje (18:00) do sobotniego konkursu. W sobotę rywalizacja rozpocznie się o 17:30 i poprzedzi ją seria próbna. W niedzielą konkurs również rozpocznie się o 17:30, a wcześniej rozegrane zostaną kwalifikacje (16:15).

Choć nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, wszystko wskazuje na to, że zawody w Wiśle odbędą się bez udziału publiczności. - Na tę chwilę zawody zostaną przeprowadzone bez kibiców - powiedział Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego, w rozmowie z tvpsport.pl.

To będzie zarazem pierwszy od 18 lat cykl Letniego Grand Prix, w którym nie zostanie rozegrany ani jeden konkurs drużynowy. Według doniesień, w dobie pandemii koronawirusa nie udałoby się uzbierać ośmiu drużyn, niezbędnych do rozegrania tego typu zawodów. 

Program Letniego Grand Prix w Wiśle:

21.08.2020 (piątek):
16:00 - oficjalny trening
18:00 - kwalifikacje

22.08.2020 (sobota):
16:30 - seria próbna
17:30 - konkurs indywidualny

23.08.2020 (niedziela):
16:15 - kwalifikacje
17:30 - konkurs indywidualny

Czytaj także:
"Ostatnie skoki przed urlopami". Kamil Stoch i Dawid Kubacki o planach wakacyjnych
Skoki narciarskie. Adam Małysz przekazał świetne wieści. "Testy wykazały, że jestem zdrowy"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Georgina Rodriguez na snopie siana

Czy będziesz śledził/a poczynania polskich skoczków w sezonie letnim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL