Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Kraft Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Stefan Kraft

Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Wiśle bez Stefana Krafta

PS
Stefan Kraft nie wystąpi w zaplanowanych na 22 i 23 sierpnia zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle. Wszystko przez problemy zdrowotne.

Koronawirus popsuł kalendarz letnich zmagań skoczków narciarskich. W cyklu Letniego Grand Prix pozostały jedynie zawody na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (22 i 23 sierpnia). Zawodnicy i sztaby szkoleniowe przywiązują dużą wagę do tych konkursów, bo będzie to jedna z niewielu okazji przed zimą, by przetestować nowinki sprzętowe. 

W Wiśle zabraknie jednak triumfatora Pucharu Świata w sezonie 2019/20, Stefana Krafta. Zawodnik narzeka na problemy z plecami i w tym czasie ma postawić na odpoczynek. - Prawdopodobnie pojedzie na wakacje - powiedział trener Austriaków, Andreas Widhoelzl, cytowany przez stronę kurier.at. 

Kraft już od dłuższego czasu boryka się z tego typu kłopotami, przez które nie mógł realizować normalnego programu treningowego i w okresie przygotowawczym oddał zdecydowanie mniej skoków niż koledzy z kadry. - Jego umiejętności nie zawodzą. Skacze dobrze, ale musi patrzeć na swoje zdrowie - dodał Widhoelzl. 

Stefan Kraft od siedmiu lat należy do ścisłej czołówki Pucharu Świata. Od sezonu 2013/14 ani razu nie zakończył cyklu poza czołową "10" klasyfikacji generalnej PŚ. W sezonie 2016/17 i 2019/20 zdobył Kryształową Kulę.

Czytaj także:
- Skoki narciarskie. Pierwszy test kadry narodowej już w sobotę
- Skoki narciarskie. Jaka Hvala zakończył karierę. "Jestem dumny, że spełniłem marzenia"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Natalia Maliszewska zaręczyła się na Majorce

Czy Stefan Kraft jest aktualnie najlepszym skoczkiem na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL