Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michal Doleżal Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Michal Doleżal

Skoki narciarskie. Poznaliśmy skład Polaków na Letnie Grand Prix w Wiśle

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Aż 13 reprezentantów Polski będzie mogło wystartować w kwalifikacjach do pierwszego konkursu na obiekcie w Wiśle. Trener Michal Doleżal właśnie ogłosił skład Biało-Czerwonych.

Kamil Stoch, Dawid KubackiPiotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Mateusz Gruszka - tych skoczków Michal Doleżal powołał na Letnie Grand Prix, które w dniach (21-23 sierpnia) odbędzie się w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza.

Dla Gruszki będzie to debiut w LGP. 19-latek z AZS-u Zakopane dopiero wchodzi w światową elitę. Jak do tej pory startował głównie w FIS Cup

Jeżeli chodzi o pozostałe nazwiska to nie ma żadnych zaskoczeń. Dla polskich - i nie tylko - skoczków to pierwsze oficjalne zawody od prawie pół roku. Po raz ostatni rywalizowali w Norwegii, w marcu, tuż przed lockdownem związanym z epidemią koronawirusa.

Zawody w Wiśle rozpoczną się w piątek (21 sierpnia) kwalifikacjami. W sobotę (22.08.) i niedzielę (23.08.) o godzinie 17:30 odbędą się konkursy indywidualne. Każdy będzie mogło obejrzeć 500 kibiców, bowiem powiat cieszyński (w którym znajduje się Wisła) jest obecnie strefie żółtej i dlatego są nałożone dodatkowo ograniczenia związane z epidemią.

Przypomnijmy, że pandemia spowodowała, że jak na razie zawody w Wiśle są jedynymi z serii LGP. Jak informowaliśmy (TUTAJ przeczytasz więcej >>), FIS próbuje jeszcze znaleźć inne lokalizacje, innych organizatorów zawodów, ale na razie nie ma konkretnych informacji.

Czytaj także: Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Wiśle bez Stefana Krafta >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: płynęła ze... szklanką na głowie. Nieprawdopodobny wyczyn Katie Ledecky!Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy zimowy Puchar Świata w skokach narciarskich odbędzie się zgodnie z planem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL