Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Jojko Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: Szymon Jojko

Skoki narciarskie. Poważna kontuzja polskiego zawodnika. O sezonie 2020/2021 może zapomnieć

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W nadchodzącym zimowym sezonie skoków narciarskich w zawodach najprawdopodobniej nie weźmie udziału Szymon Jojko. 19-latek podczas zgrupowania w Austrii doznał poważnej kontuzji kolana.

Do urazu doszło podczas zgrupowania polskiej kadry młodzieżowej. Na skoczni w austriackim Ramsau Szymon Jojko po jednym ze skoków upadł. Jak informuje portal Skijumping.pl 19-latek zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie i uszkodził łąkotkę.

- Dwa tygodnie temu przeszedłem operację, a rehabilitacja może potrwać nawet pół roku. Prawdopodobnie zakończyłem już sezon - przyznał zawodnik na łamach wspomnianego serwisu.

W poprzednim sezonie Jojko regularnie startował w Pucharze FIS. Najlepiej spisał się podczas konkursu w niemieckim Oberwiesenthal pod koniec roku, gdy zajął 13. miejsce. Ostatecznie zdobył 53 punkty w 16 startach.

Pod koniec lutego Jojko znalazł się w kadrze skoczków na mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców 2020 w narciarstwie klasycznym. Na turnieju pełnił jednak rolę rezerwowego zawodnika.

19-latek jest zawodnikiem klubu WSS Wisła, z którym w zeszłym roku sięgnął po srebrny medal letnich mistrzostw Polski w konkursie drużynowym na skoczni normalnej.

Czytaj też:
-> Skoki. Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle. Znamy skład Biało-Czerwonych
-> Skoki narciarskie. Kadra potrenuje w Bawarii. Zabraknie Jakuba Wolnego i Macieja Kota

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie naśladujcie ich! Jeden błąd i tragedia gotowa

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL