Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Skoki narciarskieKwalifikacje do konkursu w Lillehammer

Prolog w Lillehammer zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Markusa Eisenbichlera. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, zajął dziesiąte miejsce.

Przejdź do pełnej relacji

Prolog w Lillehammer zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Markusa Eisenbichlera. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, zajął dziesiąte miejsce.

Kamil Stoch w końcu oddał swój skok. Polak ukończył kwalifikacje w połowie drugiej dziesiątki.

Siła wiatru w plecy momentami przekracza 3 metry na sekundę. Kamil Stoch po raz trzeci został ściągnięty z belki startowej.

Kamil Stoch już po raz drugi musiał zejść z belki startowej.

Kamil Stoch zszedł z belki startowej. Wiatr w plecy jest zbyt mocny.

Daniel Andre Tande trafił na podmuch, przez który lądował bardzo blisko. Norweg ironicznie uniósł kciuki do góry i bił brawo.

Rewelacyjny lot Markus Eisenbichlera sprawił, że jury natychmiast zdecydowało się obniżyć belkę startową do 6. poziomu. Każdy zawodnik ma teraz na starcie doliczane do noty 17,5 punktu.

Dawid Kubacki jako jedyny z Polaków został wyeliminowany. Polak ma problemy z plecami, co znacząco utrudnia mu skakanie.

Po skoku Andersa Fannemela ustawiono 7. belkę startową.

Jan Ziobro jako trzeci z Polaków zapewnił sobie awans do konkursu.

Stefan Hula trafił na wiatr pod narty wiejący z prędkością 0,29 metra na sekundę. Polak ma pewny awans do konkursu.

Po skokach 39 zawodników obniżono belkę startową do 8. poziomu.

Większość skoczków trafia na wiatr w plecy. Markus Schiffner jest w nielicznym gronie tych, którzy uzyskali podmuch pod narty, co zaowocowało najlepszą odległością, ale dalszą lokatą.

Za nieregulaminowy kombinezon zdyskwalifikowany został Tomas Vancura.

Klemens Murańka jako pierwszy uczestnik prologu trafił na wiatr pod narty. Polak lądował aż 10 metrów dalej niż Killian Peier, a mimo to przegrywa ze Szwajcarem, gdyż ten dostał bonifikatę za wiatr w plecy.

Ryoyu Kobayashi oddał zdecydowanie najlepszy skok spośród zawodników startujących w pierwszej części kwalifikacji. Japończyk został jednak zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

Wiatr w Lillehammer wieje w plecy zawodników. Jego siła niekiedy przekracza metr na sekundę.

Kwalifikacje rozpoczęły się z 9. belki startowej.

W drugiej serii treningowej w Lillehammer ładnie zaprezentował się Piotr Żyła, który miał trzeci wynik. Oby równie dobrze wypadł w kwalifikacjach, gdyż jako prolog będą one zaliczane do klasyfikacji generalnej Raw Air. To już czwarty dzień rywalizacji w Norwegii.

>

    Komentarze (355)