Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Skoki narciarskieKwalifikacje w Klingenthal

Za skoczkami i organizatorami trudne i wietrzne kwalifikacje w Klingenthal. Ostatecznie awans wywalczyło 5 Biało-Czerwonych. Odpadł Stefan Hula. Za kilka minut podsumowanie eliminacji na WP SportoweFakty. Już teraz zapraszamy na relację na żywo z środowych zawodów, o ile pogoda pozwoli na ich rozegranie. 

Przejdź do pełnej relacji

Za skoczkami i organizatorami trudne i wietrzne kwalifikacje w Klingenthal. Ostatecznie awans wywalczyło 5 Biało-Czerwonych. Odpadł Stefan Hula. Za kilka minut podsumowanie eliminacji na WP SportoweFakty. Już teraz zapraszamy na relację na żywo z środowych zawodów, o ile pogoda pozwoli na ich rozegranie. 

Kamil Stoch skakał w najtrudniejszych warunkach z całej stawki. Skoczył zaledwie 116 metrów, ale to wystyarczyło do awansu do zawodów. 

Stefan Hula nie poradził sobie w loteryjnych warunkach. Nie miał zbyt mocnego wiatru pod narty i skoczył tylko 115 metrów. Nie będzie go w środowych zawodach. 

Belka startowa podniesiona do nr 12. Od kilku minut wiatr pod narty nie jest aż tak mocny. 

Maciej Kot miał na razie najtrudniejsze warunki w całych kwalifikacjach. Przy niskiej belce w czasie jego próby wiatr pod narty był niemal niezauważalny. W tych warunkach 122 metrów to dobry skok Polaka. 

Na skoczni zaczyna być loteryjnie. Pojawiają się momenty, kiedy nagle silny wiatr cichnie i tworzą się tzw. dziury powietrza. W takiej sytuacji zawodnik nie ma szans na oddanie dalekiego skoku, ponieważ belka startowa ustawiona jest bardzo nisko. 

Wiatr na skoczni cały czas dość silny. Zawodnicy długo muszą czekać na możliwość oddania swojego skoku, ale wszystko wskazuje na to, że pomału ale kwalifikacje zostaną dokończone. 

I kolejna dyskwalifikacja mocnego Norwega. Tym razem kontroli sprzętowej na górze skoczni nie przebrnął Robert Johansson. 

Belka startowa ponownie obniżona, tym razem do nr 11.

Siła wiatru momentami osiąga już 2,5 m/s (uśredniony pomiar). 

Wiatr pod narty coraz mocniejszy. Jury wyczekuje na dobre warunki dla skoczków, dlatego przebieg kwalifikacji nie jest bardzo sprawny. 

I mamy pierwszą, bardzo poważną dyskwalifikację. Swojego skoku nie mógł oddać Daniel Andre Tande, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon jeszcze na górze skoczni. 

Justin Lisso, już po swoim skoku, również został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. 

Wiatr pod narty wzmaga się. Przed skokiem Stjernena belka startowa obniżona do nr 12. 

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany Estończyk Artti Aigro.

Rozpoczynamy eliminacje z 13. belki startowej. 

Początek kwalifikacji nieco się przedłuża, zapraszamy zatem do wzięcia udziału w ankiecie. 

Czy Kamil Stoch wygra kwalifikacje w Klingenthal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Obiekt testują jeszcze przedskoczkowie. Jury zastanawia się z jakiej belki rozpocząć kwalifikacje. 

Za chwilę powinny rozpocząć się kwalifikacje. 

We wspomnianych już wcześniej treningach najlepiej zaprezentowali się Kamil Stoch (wygrał 1. trening) i Andreas Stjernen (najlepszy w 2. serii próbnej).

Niedawno na Vogtlandarenie zakończono kwalifikacje do środowego konkursu skoczkiń. Wiatr pomagał zawodniczkom, ale jego siła nie przekraczała 1,5 m/s pod narty. 

Prognozy pogody na wtorkowe popołudnie dla Klingenthal były bardzo niekorzystne. Od 14:00 sprawnie przeprowadzono jednak serie treningowe. Liczymy, że podobnie będzie z eliminacjami. 

Na liście startowej aż 69 zawodników, w tym 6 najmocniejszych Biało-Czerwonych. 

Witamy we wtorkowy wieczór. Rozpoczynamy relację z kwalifikacji przed finałowym konkursem Letniego Grand Prix w Klingenthal. 

>

    Komentarze (4)

    ×