Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mistrzostwa Świata: Najlepsza ósemka w komplecie, Robertson o krok od rekordu

Grzegorz Lemański
Grzegorz Lemański
Najważniejszy snookerowy turniej powoli wchodzi w decydującą fazę. W walce o wymarzone trofeum pozostało już tylko ośmiu zawodników, którzy we wtorek rozpoczną walkę o półfinały.

Najwięcej problemów z awansem do kolejnej rundy miał niespodziewanie Ronnie O'Sullivan. Obrońca tytułu sprzed roku długo nie mógł znaleźć właściwego rytmu gry, prezentując się blado na tle dobrze dysponowanego Joe Perry’ego.

Starszy z Anglików już na początku spotkania osiągnął dwufrejmową przewagę, której zaciekle bronił praktycznie do końca pojedynku. Co więcej - w drugiej sesji odskoczył swojemu rywalowi na dystans trzech partii, a na przerwę mógł schodzić nawet przy stanie 10:6. W szesnastej partii, po wbiciu ostatniej czerwonej, zamiast kontynuować grę na różowej, zdecydował się jednak na ustawianie snookera. Zagranie okazało się na jego nieszczęście na tyle niedokładne, że umożliwiło rywalowi łatwy powrót do stołu i w konsekwencji zwycięstwo w całej partii.

Jak się później okazało, zła decyzja Joe Perry’ego w ostatnim frejmie drugiej sesji okazała się kluczowa dla losów całego pojedynku. Mając cztery partie straty do rywala, O’Sullivan miałby bowiem nikłe szanse na powrót do meczu. Tymczasem ze zniwelowaniem dwufrejmowej przewagi swojego rodaka nie miał większych problemów, a w ostatnich dwóch partiach pokazał snookera z zupełnie innej planety, wbijając kolejno 124- i 113-punktowego brejka.

W ćwierćfinale przeciwnikiem aktualnego mistrza świata będzie Shaun Murphy, który po dramatycznym pojedynku w pierwszej rundzie z Jamie Copem, w drugiej nie miał żadnych problemów z pokonaniem faworyzowanego Marco Fu. Reprezentant Hongkongu na właściwym dla siebie poziomie grał tylko w pierwszej sesji, którą obaj snookerzyści zakończyli remisem 4:4. Później miażdżącą wręcz przewagę osiągnął mistrz świata z 2005 roku, który w finałowej sesji pozwolił rywalowi na zwycięstwo tylko w jednej partii. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 13:8, a Marco Fu na pocieszenie pozostał okazały, 136 - punktowy brejk.

W pozostałych spotkaniach pewne zwycięstwa odnieśli faworyci. W ćwierćfinale zmierzą się ze sobą Barry Hawkins i Dominic Dale, Mark Selby i Alan McManus oraz Judd Trump i Neil Robertson. Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatni z wymienionych pojedynków, w którym kibice emocjonować się będą nie tylko walką o półfinał, ale także o rekord stu stupunktowych brejków w jednym sezonie. Po świetnych meczach w dwóch poprzednich rundach Neil Robertson ma ich na swoim koncie już... 99 i kwestią czasu pozostaje kiedy przekroczy magiczną granicę. Niewiele brakowało, a zrobiłby to już w meczu z Markiem Allenem, ale jego dwa podejścia dziewiętnastym i dwudziestym frejmie zakończyły się kolejno na 94 i 92 punktach.


Wtorkowe mecze ćwierćfinałowe:
11:00, 20:00 Mark Selby - Alan McManus
11:00, 20:00 Barry Hawkins - Dominic Dale
15:30 Ronnie O’Sullivan - Shaun Murphy
15:30 Judd Trump - Neil Robertson

Komentarze (4):
 • RedEvil Zgłoś
  Odwołuję to, co powiedziałem o formie Ronniego. Czy może raczej wypada mi tę wypowiedź skorygować - forma jest, to po prostu nie jest magia na miarę tego, co się działo w tegorocznym
  Czytaj całość
  Welsh Open. Niemniej wystarczyło, by w zaledwie trzech sesjach pozbawić Hawkinsa złudzeń i marzeń na temat finału.Drugi półfinał był zupełnie inny, do końca nie było pewne, który zawodnik przejdzie... i to był chyba jeszcze ciekawszy pojedynek do oglądania. Może i wolniejszy, ale nadal bardzo solidny, dobry snooker. Szkoda tylko, że ostateczny wynik nie był na korzyść tego drugiego ;)Dziś zaś Selby dokonuje cudu. Po ośmiu frejmach jego najwyższy brejk, to zaledwie 37 punktów (Antek, nie śmiej się ;P), mimo to miał realne szanse prowadzić 5:3 po pierwszej sesji.
  • Sokim Zgłoś
   Dzis juz finał a Sportowe Fakty zapomniały o snookerze. Jak nie macie bieżących informacji to może wogole dac sobie spokój z relacjami tego sportu. Wstyd.
   • Jak Feniks z popiołu Zgłoś
    Fachmany SF - podawajcie bieżące informacje, a nie starocie. Półfinały już w trakcie.
    Wszystkie komentarze (4)
    Komentarze (4)
    ×
    Neil Robertson
    NajnowszeWyniki meczów
    Pokaż więcej
    PRZEJDŹ NA WP.PL