Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Biathlonistki sprawią niespodziankę? - zapowiedź piątkowych startów Polaków w Soczi

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W piątek na olimpijskich arenach w Soczi wystartuje trzynastu reprezentantów Polski. Największą uwagę kibice nad Wisłą zwracać będą na występ biathlonistek i skoczków narciarskich.

Jako pierwszy z Polaków na olimpijskich arenach w piątek wystąpi Maciej Bydliński. O godzinie 7:00 rozpocznie się pierwszy przejazd alpejskiej superkombinacji. Zawodnicy najpierw rywalizować będą w zjeździe, a o 12:30 rozpocznie się druga część superkombinacji - slalom. Dla Polaka będzie to pierwszy start w finałowych zawodach w Soczi. Reprezentant Polski nie ma co liczyć na miejsce w czołówce. W alpejskiej superkombinacji zwycięży zawodnik, który uzyska najlepszy czas w obu konkurencjach. W zawodach wystąpi 50 zawodników.

O godzinie 11:00 na Krasnej Polanie rozpocznie się bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym. W tej konkurencji wystąpi czterech reprezentantów Polski. Z numerem czwartym do rywalizacji o olimpijskie medale przystąpi Maciej Kreczmer. Oprócz niego w zawodach wystartują Maciej Staręga, Sebastian Gazurek i Paweł Klisz.

Cztery godziny później rozpocznie się biathlonowy bieg indywidualny kobiet na dystansie 15 kilometrów. I właśnie rywalizacja biathlonistek dla polskich kibiców będzie najbardziej emocjonująca. Każdą z reprezentantek Polski stać na zajęcie miejsca w ścisłej czołówce. W biegu indywidualnym kluczem do osiągnięcia dobrego rezultatu będzie bezbłędne strzelanie. Z tym elementem najlepiej w Soczi radzi sobie Monika Hojnisz. Oprócz niej w biegu indywidualnym wystartują Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Magdalena Gwizdoń.

Jako ostatni w piątek do rywalizacji przystąpią skoczkowie narciarscy. Na dużej skoczni na Krasnej Polanie rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. W gronie uczestników eliminacji znalazło się czterech reprezentantów Polski. Łukasz Kruczek zadecydował, że w eliminacjach nie weźmie udziału Dawid Kubacki. Jego miejsce zajął coraz lepiej spisujący się Piotr Żyła. Oprócz "Pietera" o awans do konkursu powalczą Jan Ziobro i Maciej Kot. Pewny udział w finałowych zmaganiach ma Kamil Stoch. Mistrz olimpijski z normalnego obiektu skok w kwalifikacjach może potraktować jako dodatkowy trening.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas.

Program piątkowych startów Polaków w olimpijskich finałach:
7:00 - narciarstwo alpejskie: superkombinacja - zjazd (Bydliński)
11:00 - biegi narciarskie: bieg na 15 km stylem klasycznym (Kreczmer, Staręga, Gazurek, Klisz)
12:30 - narciarstwo alpejskie: superkombinacja - slalom (Bydliński)
15:00 - biathlon: bieg indywidualny kobiet na 15 km (Nowakowska-Ziemniak, Hojnisz, Pałka, Gwizdoń)
18:30 - skoki narciarskie: kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni (Żyła, Kot, Ziobro, Stoch)

Czy polskie biathlonistki stać na zdobycie medali w biegu indywidualnym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL