Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emil Hegle Svendsen mistrzem olimpijskim w biegu masowym

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po pasjonującym finiszu Emil Hegle Svendsen zdobył złoty medal w biathlonowym biegu masowym. Norweg nieznacznie pokonał Martina Fourcade, a na najniższym stopniu podium stanął Ondrej Moravec.

Dopiero za szóstym podejściem udało się rozegrać bieg masowy mężczyzn. Biathloniści do rywalizacji o medale mieli przystąpić w niedzielę, lecz z powodu gęstej mgły zawody przeniesiono na poniedziałkowy poranek. Wówczas warunki były niemal identyczne, jak dzień wcześniej i organizatorzy zdecydowali, by bieg rozegrać we wtorek, kiedy to również pogoda nie była najlepsza. Z powodu trudnych warunków start opóźniono o 15 minut, lecz wreszcie zawodnikom udało się przystąpić do rywalizacji.

Biathloniści o medale w ostatniej indywidualnej konkurencji walczyć musieli w trudnych warunkach. Nad ośrodkiem narciarskim Laura nadal wisiała mgła, lecz nie była ona na tyle gęsta, by uniemożliwić rozegranie zawodów. W dodatku padał obfity śnieg, który utrudniał zawodnikom zarówno bieg, jak i strzelanie. Na domiar złego nad ośrodek narciarski Laura nawracała mgła. Najlepiej w tych trudnych warunkach poradził sobie Emil Hegle Svendsen.  

Z każdym kolejnym kilometrem czołowa grupa była coraz mniejsza. Jeszcze po pierwszym strzelaniu liczyła ona trzynastu biathlonistów, a przed ostatnim równo na strzelnicę wbiegło czterech zawodników. Byli to Ondrej Moravec, Emil Hegle Svendsen, Martin Fourcade i Ole Einar Bjoerndalen. Najszybciej strzelał Francuz, który szybko wyruszył na trasę biegową. Fourcade miał cztery sekundy przewagi nad Moravcem i Svendsenem. Z walki o medale odpadł Bjoerndalen, który zaliczył aż cztery pudła. Na rundzie biegowej Norweg i Czech szybko dogonili Francuza i razem biegli do mety. 

Na nieco ponad kilometr przed metą do ataku ruszył Svendsen. Jego tempo wytrzymał Fourcade, a Moravec tracił kolejne sekundy. Norweg i Francuz zmieniali się na prowadzeniu. Na ostatniej prostej obaj zawodnicy biegli na sto procent swoich umiejętności. Mocno zdeterminowany do zwycięstwa był Svendsen, który do tej pory na igrzyskach w Soczi spisywał się poniżej oczekiwań. O tym kto wygrał zdecydowała dopiero analiza fotokomórki. Obaj biathloniści na metę wbiegli w identycznym czasie, lecz o kilka centymetrów wygrał Svendsen, dla którego był to dopiero pierwszy medal w Soczi.

Polacy w biegu masowym nie startowali.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

MZawodnikKrajCzasPudła
1Emil Hegle SvendsenNorwegia39:54,90
2Martin FourcadeFrancja+0,01
3Ondrej MoravecCzechy+13,80
4Jakov FakSłowenia+28,12
5Jewgienij GaraniczewRosja+56,23
6Fredrik LindstroemSzwecja+1:01,42
7Dominik LandertingerAustria+1:03,72
8Johannes BoeNorwegia+1:05,11
9Brendan GreenKanada+1:09,22
10Jean-Philippe Le GuellecKanada+1:12,51

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL