Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ostatni akord w Soczi - zapowiedź 16. dnia zimowych igrzysk olimpijskich

Dawid Góra
Dawid Góra
Wszystko co piękne ma swój koniec - w niedzielę będziemy świadkami ostatnich startów podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. O "złoto" powalczą m.in. hokeiści.

Dzień rozpocznie się biegiem masowym mężczyzn na 50 km. Niestety, nie zobaczymy w nim Polaków, jednak rywalizacja zapowiada się fascynująco. Czy pod sam koniec igrzysk przebudzi się Petter Northug? Czy Dario Cologna potwierdzi swoją znakomitą dyspozycję na morderczym dystansie? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielny poranek. Start biegu zaplanowano na godzinę 8.00.

O 10.30 rozpocznie się natomiast rywalizacja w 3. przejeździe bobslejowych czwórek mężczyzn. W zmaganiach wezmą udział Polacy - Dawid Kupczyk, Daniel Zalewski, Michał Kasperowicz oraz Paweł Mróz. Biało-czerwoni nie mają jednak szans na sprawienie niespodzianki - po dwóch pierwszych ślizgach plasują się bowiem na 27. lokacie (na 30 możliwych). Po pierwszym przejeździe wygrywali tylko z Brazylijczykami i drugą osadą koreańską, zaś po drugim pokonują również trzecią osadę Kanadyjczyków. Dotychczasowy wynik Polaków to 1:53,02. Do prowadzącej, pierwszej osady rosyjskiej biało-czerwoni tracą 2,83 sekundy. Czwarty, ostatni ślizg zaplanowano na godzinę 12.00.

Zwieńczeniem sportowej rywalizacji będzie finał olimpijskich rozgrywek hokejowych. Zmierzą się w nim Kanadyjczycy i Szwedzi. Zawodnicy klonowego liścia w półfinale pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych 1:0, a Szwedzi 2:1 Finów. Według terminarza igrzysk spotkania o olimpijskie "złoto" rozpocznie się o godzinie 13.00. Przypomnijmy, brązowy medal wywalczyli już Finowie.

Ceremonię zakończenia igrzysk zaplanowano na godzinę 17.00.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Olimpijskie finały 23 lutego
8.00 - biegi narciarskie: 50 km stylem dowolnym mężczyzn
12.00 - bobsleje: czwórki mężczyzn - 4. ślizg
13.00 - hokej: finał mężczyzn, Kanada - Szwecja

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL