Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vuko Borozan podczas meczu LM Vardar Skopje - Montpellier HBNewspix / Pawel Andrachiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Vuko Borozan podczas meczu LM Vardar Skopje - Montpellier HB

Liga SEHA: Wszystkie mecze 7. kolejki na żywo w Sportklubie

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Trudna wyprawa Vardaru na Białoruś, domowa potyczka ekipy z Zagrzebia z Železničarem oraz konfrontacje na własnym parkiecie Steauy i Nexe – wtorek i środa z piłką ręczną w Sportklubie zapowiadają się znakomicie.

Vardar w poprzedniej kolejce Ligi SEHA przegrał po raz pierwszy w sezonie. Broniący tytułu Macedończycy ulegli na wyjeździe PPD Zagrzeb 23:26, mimo porażki utrzymali jednak prowadzenie w tabeli, choć Chorwatów wyprzedzają tylko korzystniejszym bilansem bramek. We wtorek szczypiorniści ze Skopje jadą na gorący teren do Białorusi, gdzie zamierzają walczyć o komplet punktów.

Mieszkow tegoroczne zmagania w Lidze SEHA rozpoczął wybornie – od trzech kolejnych zwycięstw. Po nich przyszła jednak seria trzech porażek z rzędu: najpierw domowa wpadka z Tatranem, następnie pogrom w Bukareszcie i wreszcie wyjazdowa przegrana w Nowym Sadzie z Vojvodiną. Wynik te wydłużyły Białorusinom drogę do Final Four, a kolejna porażka może bardzo mocno przymknąć im drzwi do najlepszej czwórki rozgrywek. A ta wydaje się wielce prawdopodobna, Vardar w Brześciu będzie bowiem zdecydowanym faworytem i jeśli nie wyjedzie zza naszej wschodniej granicy z kompletem punktów, będzie to spora niespodzianka.

15 punktów po sześciu kolejkach mają nie tylko zawodnicy Vardaru, ale też PPD Zagrzeb i Nexe. Każda z tych drużyn wygrała po pięć meczów i zapisała na swoim koncie po jednej porażce. I Chorwaci, i Słoweńcy w najbliższej serii spotkań zamierzają poprawić swój bilans o kolejne zwycięstwa – pierwsi zmierzą się na własnym parkiecie z Železničarem, drudzy podejmą przed swoją publicznością Vojvodinę. Goście z Serbii mają ujemny bilans, łącznie wygrali w tym sezonie Ligi SEHA tylko cztery razy (po dwa na każdy zespół) i w halach wyżej notowanych rywali ciężko będzie im poprawić swoje statystyki.

O bardzo cenną wygraną w środę powalczy za to na swoim terenie Steaua. Rumuni z Izviđacem walczyć powinni o pełną pulę, choć sami prezentują się ostatnio średnio. W lidze na wygraną czekają od czterech kolejek (dwie porażki i remis), przez co w tabeli osunęli się już na ósme miejsce. Na szczęście dla nich nie zawodzą w domowych konfrontacjach w Lidze SEHA. W niej grali we własnej hali trzykrotnie i w meczach tych odnieśli komplet zwycięstw. Czy w pojedynku z Bośniakami będą kontynuowali znakomitą serię?

Plany transmisyjne Sportklubu z 7. kolejki Ligi SEHA:
Mieszkow Brześć – Vardar / 30 października, godz. 16.15 (na żywo)
PPD Zagrzeb – Železničar / 30 października, godz. 19.00 (na żywo)
Steaua – Izviđač / 31 października, godz. 17.15 (na żywo)
Nexe – Vojvodina / 31 października, godz. 19.00 (na żywo)

ZOBACZ WIDEO: Pierwsza porażka Vardaru w Lidze SEHA!

Czy Vardar będzie najlepszą drużyną Ligi SEHA po rundzie zasadniczej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL