Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Lotto Superliga

Chińczyk w drodze

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
W Jarosławiu powoli rozpoczyna się operacja „derby”. PKS Kolping FRAC 29 listopada zmierzy się w Rzeszowie z tamtejszą Fibrain AZS Politechniką. Podczas derbów Podkarpacia, po raz pierwszy polskim kibicom, zaprezentuje się Cheng Jingqi!

Dla Chińczyka będzie to debiut w czarno-pomarańczowych barwach oraz w całej LOTTO Superlidze. To on ma zostać największą gwiazdą i zarazem liderem jarosławian na miarę Hou Yingchao. Wszystko wskazuje na to, że kibice zobaczą go w akcji podczas 9. kolejki w spotkaniu z rzeszowskimi akademikami.

- W Mistrzostwach Świata Juniorów w 2008 roku w Madrycie Cheng Jingqi zdobył złoto w turnieju drużynowym oraz brąz w mikście. Chiński zespół juniorów tworzyli wówczas Yan, Fang Bo i Chen Jingqi. W kolejnym sezonie nasz nowy zawodnik wywalczył srebro podczas Młodzieżowych Igrzysk Azji w Singapurze. Kilka lat temu, już jako reprezentant seniorskiej kadry Chin, uczestniczył w World Tourze w Polsce – poinformował menedżer PKS-u Kolping FRAC, Kamil Dziukiewicz.

Nic dziwnego, że jarosławianie pokładają ogromną nadzieję w występach Chińczyka. Oprócz niego menedżer Dziukiewicz do dyspozycji będzie miał trio: Kou Lei, Daniel Górak oraz Han Qiyao. Na słowa pochwały zasługuje przede wszystkim ten pierwszy, który lideruje w rankingu indywidualnym LOTTO Superligi z bilansem 11 zwycięstw i zaledwie 1 porażki.

- Bardzo mnie cieszy postawa Kou, który z obowiązków lidera wywiązuje się bez zarzutu. Przegrał tylko z Gionisem, a pokonał m.in. Li Youngyina, Florasa, Badowskiego czy Wang Yanga. Był świetnie przygotowany do sezonu i pokazuje to już w meczach o stawkę – cieszy się Dziukiewicz.

Spotkanie Kolpinga FRAC i Fibrain AZS będzie wyjątkowe dla Piotra Chodorskiego, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy drużyny jarosławskiej. Teraz z bilansem 6:2 jest najskuteczniejszym (75%) pingpongistą rywali zza miedzy.

- Znam Piotrka i jego styl gry bardzo dobrze. W tym sezonie świetnie się prezentuje w barwach rzeszowskich akademików i będziemy musieli bardzo na niego uważać. Mam nadzieję, że po naszym meczu jego skuteczność nie wzrośnie – zdradza Dziukiewicz.
Derby Podkarpacia odbędą się 29 listopada w Rzeszowie. Początek o godz. 18:00.

Myśli o NBA kuszą! - zobacz wywiad wideo z Adamem Waczyńskim

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL