Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Malicki Materiały prasowe / Szymon Malicki

LOTTO Superliga Tenisa Stołowego. Malicki bohaterem premierowej kolejki

Sportklub Polska
Sportklub Polska
Nowo pozyskany przez AZS AWFiS Baltę Szymon Malicki został bohaterem 1. kolejki LOTTO Superligi. Gdańszczanie jako jedyni wygrali na wyjeździe – 3:2 z 3S Polonią Bytom, a Szymon Malicki wygrał swoje gry w singlu i deblu razem z Tomaszem Tomaszukiem.

- Po raz pierwszy, odkąd wprowadzona została gra podwójna do LOTTO Superligi, wygrałem singla i debla w jednym meczu. Cieszę się, że pomogłem drużynie w zdobyciu dwóch punktów na Śląsku. Lepszego debiutu chyba nie miałem w żadnym zespole. W Ostródzie wygrałem pierwsze trzy single, ale to było po jednym w trzech różnych spotkaniach – mówi Szymon Malicki.

W pamięci zawodników i kibiców na długo pozostanie jego pojedynek z Filipem Szymańskim. W 2010 roku w duecie wywalczyli Mistrzostwo Polski w deblu, a teraz grali po przeciwnych stronach siatki. Przy stanie 1:1, w 3. secie Filip Szymański prowadził 10:3 i przegrał 10:12. W 4. secie Szymon Malicki miał kilka meczboli, ale ich nie wykorzystał i uległ debiutującemu w bytomskim klubie Szymańskiemu 16:18. W decydującym secie lepszy był Malicki 11:9.

- Nie pamiętam kiedy wygrałem seta od 3:10. W zeszłym sezonie, ale w drugą stroną miałem z Jirim Vrablikiem 2:1 w setach, 9:4 w czwartym i niestety przegrałem. A co do pojedynku z Filipem to był horror, widać było nerwowość w grze obydwu. Pierwszy mecz po tak długiej, półrocznej przerwie od jakichkolwiek rozgrywek nie był lekki – dodał Szymon Malicki.

Oprócz niego punkt w Bytomiu zdobył Patryk Chojnowski. W singlu grał też Tomasz Tomaszuk, który postawił trudne warunki Robertowi Florasowi i przegrał tylko 2:3 z brązowym medalistą ostatnich IMP. Dwa punkty dla bytomian zdobył Robert Floras.

- Tomek zagrał też niezły mecz, a więc podsumowując dobry start, cenne dwa punkty i dobry prognostyk na kolejne spotkania – powiedział Szymon Malicki. Jego drużyna we wtorek podejmie LOTTO ZOOleszcz Gwiazdę, która ma również 2 pkt. U siebie bydgoszczanie pokonali 3:2 Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów.

- Cieszę się podwójnie, bowiem ostatnio nie miałem miłych wspomnień, jako zawodnik Olimpii-Unii, z rywalizacji z 3S Polonią w Bytomiu. Rok temu w ogóle nie zagrałem z powodu kłopotów z barkiem. Natomiast dwa lata temu graliśmy bez Samuela Kulczyckiego i Maćka Kubika i wynik był z góry przesadzony. Przegraliśmy wszystkie gry po 0:3. Dlatego liczyłem, że w nowym klubie karta się odwróci – mówił.

31-letni Szymon Malicki był Mistrzem Polski w deblu z Lucjanem Błaszczykiem w 2006 roku, Filipem Szymańskim w 2010 roku i Michałem Dąbrowskim w 2015 roku. Zdobywał też srebrne (z Arturem Grelą) i brązowe medale w tej konkurencji.
W 1. kolejce błysnął też Rosjanin Viacheslaw Burov, który wywalczył 2 pkt w singlu dla bydgoszczan. Przy stanie 2:2 w meczu z Rzeszowem trzeci punkt zdobyli w deblu Artur Grela i Patryk Jendrzejewski.

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad wideo z Adamem Waczyńskim

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL