Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ten człowiek ma wprowadzić Polskę do elity hokeja. Jego syn gra dla Niemiec

 Redakcja
Redakcja
W Niemczech święcił największe sukcesy i to właśnie dla tego kraju gra jego syn, który marzy o karierze w lidze NHL. Teraz Jacek Płachta może sprawić, że Polacy znowu pokochają hokej na lodzie.

Newspix.pl/Pressfocus/Norbert BarczykNewspix.pl/Pressfocus/Norbert Barczyk
Polski hokej na lodzie od lat zmaga się z kryzysem. Nie ma wielkiego zainteresowania kibiców, kluby często mają problemy finansowe, a liga nie cieszy się dobrą reputacją. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Jest nią reprezentacja Polski, która od 23 do 29 kwietnia walczyć będzie o powrót do elity.

Biało-Czerwoni rozpoczynają rywalizację w mistrzostwach świata Dywizji IA, które zostaną rozegrane w katowickim Spodku. Nasi hokeiści grają z Włochami (ten mecz już za nami - szczegóły tutaj), Koreą Południową, Słowenią, Austrią i Japonią.

Czytaj także: MŚ w hokeju: Kto wywalczy awans do elity?

Do Elity awansuje najlepszy zespół katowickiego turnieju. Druga drużyna także ma szansę na występy wśród najlepszych w 2017 r., ale musi poczekać na wyniki tegorocznych mistrzostw elity. Jeśli Niemcy i Francja (organizatorzy MŚ elity 2017) nie znajdą się na dwóch ostatnich miejscach, wówczas także drugi zespół zmagań w Dywizji IA uzyska awans.

Czy w gronie szczęśliwców znajdzie się Polska? Wierzy w to selekcjoner Jacek Płachta. To człowiek, który przywrócił nadzieję w polski hokej. Poznajcie jego losy.

Czy Polacy pod wodzą Jacka Płachty awansują do hokejowej Elity?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL