Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Pep Guardiola

Guardiola ostrzega piłkarzy Man City. Za to będzie "wyrzucać" z drużyny!

 Redakcja
Redakcja
Hiszpański szkoleniowiec szybko dał do zrozumienia, że chce pracować z samymi profesjonalistami. Kilku zawodników, którzy mają problemy z wagą, może na jakiś czas zapomnieć o treningach z pierwszym zespołem.

Brytyjskie media piszą o nowych porządkach w klubie z Etihad Stadium. 45-letni Pep Guardiola, który przejął piłkarzy Manchesteru City po Chilijczyku Manuelu Pellegrinim, rozpoczął bowiem walkę ze zbędnymi kilogramami u swoich zawodników.

Hiszpański szkoleniowiec wykreślił z diety podopiecznych wysokokaloryczne soki owocowe, pizzę i ciężkostrawne potrawy.

Co ciekawe, gracze, którzy po wakacjach mają za dużo kilogramów, zostaną "wyrzuceni" do rezerw. Nie będą mogli trenować z pierwszym zespołem - do momentu, aż osiągną odpowiednią wagę.

- Za dużo ważysz, nie trenujesz z drużyną. To pierwsza rzecz. Gra w piłkę to praca i trzeba wziąć za nią odpowiedzialność. Jeśli ważysz 60 kg i nagle twoja waga rośnie do 70 kg, to nie możesz uprawiać futbolu - zdradził mediom słowa Guardioli 31-letni obrońca Gael Clichy.

Wcześniej media na Wyspach informowały o widocznej nadwadze u kilku piłkarzy Man City. Problem miał dotyczyć m.in. Sergio Aguero, Yayi Toure i Samira Nasriego.

Zespół Guardioli rozpocznie nowy sezon angielskiej Premier League meczem z Sunderlandem (13 sierpnia).

Opracował PB

ZOBACZ WIDEO: Syn znanego napastnika rozwija karierę piłkarską. Będzie lepszy od ojca?

Man City po wodzą Guardioli wygra Premier League w sezonie 2016/17?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL