Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Daniel Mihailescu/EuroFootball

Makabryczna pomyłka. Media "uśmierciły" brazylijskiego piłkarza. A on ma się dobrze

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Wesley Lopes da Silva miał dostać ataku serca na treningu, co w konsekwencji doprowadziło do jego śmierci. Dopiero po jakimś czasie okazało się, że to okropna pomyłka.

W poniedziałek wieczorem arabskie media podały szokującą informację o tragicznym wypadku podczas treningu brazylijskiego klubu Barbarense. W trakcie zajęć Wesley Lopes da Silva miał dostać ataku serca, który - pomimo interwencji lekarzy - doprowadził do jego śmierci.

Wstrząsająca informacja zaczęła obiegać światowe media, a pod adresem rodziny byłego zawodnika m.in. FC VasluiDeportivo AlavesGrasshoppers Zurych czy Al Hilal (Arabia Saudyjska) płynęły kondolencje.

Sprawa wydawała się jednak dość podejrzana z jednego powodu. W Brazylii, gdzie miała rzekomo rozegrać się tragedia, nikt tych informacji nie potwierdzał.

Za wyjaśnienie zagadki wzięły się więc rumuńskie media (Wesley jest w tym kraju dobrze znany, oprócz Vaslui grał także w CSMS Iasi). Portal sport.ro skontaktował się z Lucianem Marinescu, byłym reprezentantem Rumunii, który po zakończeniu kariery został agentem i reprezentował interesy Wesleya.

Okazało się, że Arabowie wprowadzili wszystkich w błąd!

- Rozmawiałem z nim niedawno i u niego wszystko w porządku. Jest zdrowy i przebywa w swoim domu w Brazylii. Ponad rok temu przestał grać w piłkę nożną - wyjaśnia Marinescu.

Sport.roSport.ro
Udało się także skontaktować z 35-letnim piłkarzem, który jest zaskoczony wiadomościami, które obiegły świat.

- Słyszałem, że ktoś mnie uśmiercił. Co za żart... Czuję się lepiej i jestem zdrowszy niż kiedykolwiek wcześniej. Nie wiem, skąd taka informacja. Może ktoś chciał mi zrobić żart. Spokojnie, Wesley jeszcze długo będzie żył - mówi Brazylijczyk w portalu fanatik.ro.

Wesley po zakończeniu kariery piłkarskiej prowadzi własną fundację.

Opracował CYK

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: z piłką wyczynia cuda. Kolejny popis Lewandowskiego

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL