Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

Były trener polskiej reprezentacji złodziejem! Ukradł sprzęt o wartości 16 tys. zł

Przemek Sibera
Przemek Sibera
Na początku grudnia działacze MH Automatyka Gdańsk zwolnili trenera Petera E. z powodu niezadowalających wyników. Szwed nie potrafił się z tym pogodzić. Przed wyjazdem do kraju okradł swojego byłego pracodawcę z drogiego sprzętu.

Kara więzienia grozi byłemu trenerowi hokejowej drużyny MH Automatyka Gdańsk, Peterowi E. 56-letni szkoleniowiec włamał się do szatni swoich byłych zawodników i ukradł szlifierkę do ostrzenia łyżew wartą około 16 tysięcy złotych.

Pracownicy klubu poinformowali policję o całej sprawie po przejrzeniu nagrań z kamer monitoringu. Funkcjonariusze zastali Petera E. w swoim mieszkaniu. Zguba znalazła się w jego samochodzie. Była spakowana i przygotowana do wyjazdu do Szwecji.

- Sprawca przyznał się i dobrowolnie poddał się karze - poinformowała na łamach "Dziennika Bałtyckiego" Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Szkoleniowcowi groziła kara nawet 10 lat więzienia. Jako, że przyznał się do winy, z pewnością jej uniknie.

Peter E. stracił pracę w MH Automatyka Gdańsk 1 grudnia (zastąpił go Białorusin, Andrej Kowalew). To nie była jego pierwsza przygoda z hokejem nad Wisłą. Od 4 września 2008 do 31 maja 2009 56-letni Szwed prowadził reprezentację Polski.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: rugbista brutalnie zaatakował sędzię! Kobieta trafiła do szpitala

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL