Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Maciej Kot East News / Łukasz Szeląg/REPORTER / Na zdjęciu Maciej Kot

Zabawne zdjęcie Kota. Pokazał, jak skoczkowie są traktowani w Austrii

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Reprezentant Polski zamieścił w mediach społecznościowych fotografię zrobioną na stołówce w Innsbrucku, gdzie na uczestników TCS czekał posiłek. - Ani papryki, ani banana - skwitował Maciej Kot.

We wtorek (3.01.) skoczkowie rywalizujący w 65. Turnieju Czterech Skoczni rozpoczęli austriacką część zawodów, na którą składają się dwa konkursy - w Innsbrucku (4.01.) i Bischofshofen (6.01.).

Po dwóch pierwszych konkursach liderem prestiżowej imprezy jest Kamil Stoch, który o 0,8 pkt wyprzedza faworyta Austriaków, Stefana Krafta. Drugi z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła, plasuje się na piątej pozycji (ze stratą 21,2 pkt. do Stocha), a Maciej Kot zajmuje ósmą lokatę (strata 42,7 pkt.).

Przed rozpoczęciem treningów w Innsbrucku Kot zamieścił na Twiterze zdjęcie ze stołówki, w której przygotowywane są posiłki dla skoczków. Trzeba przyznać, że organizatorzy nie popisali się, jeśli chodzi o menu.

Na fotografii widzimy bowiem tylko butelki z wodą, bułki i dwa duże garnki, w których prawdopodobnie znalazło się coś na ciepło. - Bogactwo Wielkiego Turnieju 4 Skoczni. Aż nie wiem, co wybrać na obiad... - napisał ironicznie w komentarzu do zamieszczonego zdjęcia Kot.

- Ani papryki, ani banana - dodał reprezentant Polski.

Przypomnijmy, że w tym sezonie w naszej kadrze panuje moda na czerwoną paprykę. Wszystko zaczęło się od Piotra Żyły, który zdradził, że zjada słoik papryki codziennie, ponieważ to samo robią bracia Prevcowie.

W przeszłości natomiast wzięcie wśród zawodników miały banany. W diecie Adama Małysza, którą wymyślił profesor Jerzy Żołądź, bułka i banan odgrywały kluczową rolę.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (konkurs w Innsbrucku) w środę o godzinie 14:00.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: krzyki i szampan. Tak świętowała pobicie Rousey

Czy Maciej Kot znajdzie się na podium podczas konkursów w Innsbrucku lub Bischofshofen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL