Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiPAP/EPA / PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Polski dziennikarz wyjaśnił, dlaczego nie zagłosował na Lewandowskiego

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Polski przedstawiciel mediów w głosowaniu na Piłkarza Roku w najlepszej trójce nie postawił na Roberta Lewandowskiego. "To nie był jego rok" - wyjaśnił.

W plebiscycie FIFA The Best 2017 każde z państw zrzeszonych w FIFA miało 3 przedstawicieli, którzy mogli głosować na piłkarza i trenera roku. Wyboru dokonują kapitan i selekcjoner reprezentacji, a także przedstawiciel mediów, którym w tym roku był Michał Pol. Każdy z nich miał po 3 głosy zarówno na zawodnika, jak i trenera - za 5, 3 i 1 punkt.

Jednym z dwóch głosujących, którzy postawili na pierwszym miejscu na Roberta Lewandowskiego był Adam Nawałka. Polaka w trójce nie umieścił za to polski przedstawiciel mediów, który wybrał kolejno Cristiano Ronaldo, Gianluigiego Buffona i Sergio Ramosa.

Sam Michał Pol w mediach społecznościowych przyznał, że nie wiedział o możliwości głosowania na "swoich":

Zgodnie z regulaminem FIFA, dziennikarze mogą jednak głosować na przedstawicieli z własnego kraju. Niedozwolone jest głosowanie jedynie na samego siebie, co tyczy się zarówno zawodników, jak i trenerów.

Ostatecznie Lewandowski zajął 16. miejsce w plebiscycie.

AKTUALIZACJA: Po kilku godzinach Michał Pol poinformował na swoim Twitterze, że we wpisie miał na myśli nie siebie, ale Adama Nawałkę: "Ja świadomie nie zagłosowałem na Lewego. Bo to nie był jego rok. W tweecie myślałem że Nawałka nie może".

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o włos od zdobycia bramki! Zobacz skrót meczu Hamburger SV - Bayern Monachium [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Ty wybrałbyś do pierwszej trójki najlepszych graczy Roberta Lewandowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL