Najnowsze Wyniki/Kalendarz
María Fernanda Mora Instagram / marifermora_90/ / María Fernanda Mora

Dziennikarka uderzyła kibica mikrofonem, bo naruszał jej przestrzeń

Rafał Mielinowski
Rafał Mielinowski
Maria Fernanda Mora była reporterką po meczu finałowym Ligi Mistrzów CONCACAF. Fani świętując, utrudniali pracę dziennikarce, która w końcu nie wytrzymała i na wizji uderzyła mikrofonem niesfornego kibica.

Meksykański klub Deportivo Guadalajara wygrał w Lidze Mistrzów CONCACAF, pokonując w finale po rzutach karnych (5:4) Toronto FC. To drugi tytuł tego zespołu w historii. Fani czekali na niego od 1962 roku.

Pod stadionem wydarzenia relacjonowała Maria Fernanda Mora, dziennikarka meksykańskiej telewizji Fox Sports.

Na nagraniu można zobaczyć, jak jeden z kibiców celebruje wygraną, zbliżając się coraz bardziej do reporterki, a jego okrzyki nieco utrudniały jej pracę. Na twarzy Mory widać, że nie czuła się komfortowo.

W końcu odwróciła się i kilka razy uderzyła kibica mikrofonem. Następnie wróciła i trudno jej było w tej sytuacji ukryć emocje i roztrzęsienie. Po całej sytuacji napisała wyjaśnienie na Twitterze, że czuła się molestowana przez nieco nachalnego fana.

Reporterka otrzymała wsparcie nie tylko od swoich kolegów i koleżanek z pracy, ale także od prezenterów z innych stacji telewizyjnych. Stworzono nawet specjalny hashtag na Twitterze #UnaSomosTodas. Odezwały się inne ofiary molestowania seksualnego w pracy. Powstała również petycja, wymagająca więcej szacunku dla kobiet-dziennikarzy.


Czy Maria Fernanda Mora przesadziła ze swoją reakcją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL