Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ireen WuestGetty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Ireen Wuest

Biografia Ireen Wuest, słynnej holenderskiej panczenistki, poszła na przemiał

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Holenderska panczenistka Ireen Wuest wydała biografię, która jednak nigdy nie ujrzy światła dziennego. Zawodniczka w ostatniej chwili wycofała się z publikacji i 7 tysięcy egzemplarzy trafiło do niszczarki.

To dość nietypowa sytuacja. Ireen Wuest, która ma na koncie 11 medali olimpijskich w tym 5 złotych, wycofała się z wydania biografii, gdy ta już była wydrukowana. Dokładnie 7 tysięcy egzemplarzy poszło na przemiał.

Ta książka rodziła się w bólach. Wuest dogadała się z wydawnictwem, zatrudniła nawet profesjonalnego ghost-writera. Książka miała ukazać się przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pjongczang 2018. Zawodniczka przełożyła wydanie. Stwierdziła, że chce zdobyć złoto w Korei i dopisać ostatni rozdział do książki.

W Korei zdobyła jeden złoty medal i dwa srebrne, ale wtedy doszło do konfliktu między zawodniczką a ghost-writerem. Wuest wprowadziła swoje poprawki, na co nie zgodził się Nando Boors, który uznał, że książka straciła sporo na wartości. O co poszło? Panczenistka postanowiła wyeliminować z książki wiele wątków prywatnych, gdyż uznała, że za bardzo godziły w członków rodziny. - Książka nie jest tego warta -bronił jej decyzji menedżer.

Boers nie ukrywał, że jest ogromnie zawiedziony.  - Pracowaliśmy cztery lata nad tym, żeby napisać najlepszą możliwą biografię. A ostatecznie wyszła książka, której nikt nie chciałby przeczytać - powiedział pisarz. Wuest zapłaciła jemu oraz wydawnictwu.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki: Zachowanie Denisa Urubko mnie zaskoczyło. Wszyscy mieli do niego pretensje

Ile książek sportowych czytasz w ciągu roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL