WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Marian Zubrzycki/400mm.pl / Na zdjęciu: Marek Citko

Wybory samorządowe znów przyciągają sportowców. Nazwiska wskazał Witold Bańka

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Już w niedzielę 21 października pierwsza tura wyborów samorządowych. Wśród kandydatów nie zabraknie znanych nazwisk, między innymi sportowców. Kilka nazwisk zdradził obecny minister sportu Witold Bańka.

O miejsce w sejmikach wojewódzkich walczyć będą między innymi Monika Michalik, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Marek Rutkiewicz i Marek Citko. Cała czwórka znalazła się na listach obecnie rządzącej w Polsce partii, Prawo i Sprawiedliwość. 

Dla Marka Citko będzie to już drugi start w wyborach samorządowych. Przed czterema laty, również z list Prawa i Sprawiedliwości, były piłkarz reprezentacji Polski startował do sejmiku w województwie podlaskim i uzyskał mandat. 

44-latek z Białegostoku zdecydował się ubiegać o kolejną czteroletnią kadencję. Z kolei wcześniej wymienieni sportowcy (zapaśniczka Michalik, kolarka górska Szafraniec-Rutkiewicz i kolarz szosowy Rutkiewicz) swoich sił w wyborach samorządowych spróbują po raz pierwszy. 

Pierwsza tura wyborów została zaplanowana na niedzielę 21 października bieżącego roku. W przypadku wyborów prezydentów miast, w wielu przypadkach potrzebna będzie druga tura, która odbędzie się dwa tygodnie później.

ZOBACZ WIDEO Serie A: szczęśliwe zwycięstwo Romy. Fatalny rzut karny gracza Empoli [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL