Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leroy Sane Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Leroy Sane

Rasistowski incydent na meczu kadry Niemiec. Kibice wyzywali reprezentantów kraju

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Kibice wyzywali piłkarzy występujących w zespole Joachima Loewa. Zareagował dziennikarz z Wolsfburga, który nagłośnił całą sytuację. Zareagowali także zawodnicy z kadry.

Sprawę opisał na Facebooku dziennikarz Andre Voigt (wrzucił film o incydencie). Zajmuje się koszykówką, ale poszedł na trybuny Volkswagen Arena na mecz towarzyski Niemcy - Serbia (więcej o spotkaniu przeczytasz tutaj). Siedząc z innymi kibicami nasłuchał się rasistowskich komentarzy.

Działo się tak głównie wtedy, kiedy przy piłce był skrzydłowy niemieckiej kadry, Leroy Sane. Siedzący za Voigtem trzej kibice z Niemiec nazywali Sane'a "czarnuchem". Dostało się również Ilkayowi Gundoganowi. - On nagle stał się Turkiem. Kibice również naśladowali język turecki, ilekroć piłkarz był przy piłce - napisał dziennikarz.

Voigt nie zostawił tak tej sprawy. Zawiadomił policję, która potwierdziła, że dostała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Również Niemiecki Związek Piłkarski (DFB) potwierdził, że mogło dojść do rasistowskich zachowań w wykonaniu "małej grupy fanów". Równocześnie DFB potępił zachowanie kibiców.

- Siedziałem tam z dwuletnią córką i zastanawiałem się, co się dzieje. To było szokujące, że wśród nas są tacy idioci - powiedział dziennikarz.

Do sprawy odniósł się również Leon Goretzka. - Widziałem opisaną sytuację na FB, film mocno mnie zszokował - powiedział piłkarz kadry Niemiec. - Absolutnie nie możemy pozwolić na takie sceny. Stawiamy na różnorodność, kolor skór nie ma absolutnie znaczenia - powiedział z kolei Marco Reus.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o mentalnym podejściu reprezentacji Polski. "Musimy zagrać dwa równe mecze"

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • horst_U Zgłoś
  Przecież to są jakieś jaja ... podsłuchiwanie prywatnych rozmów i donoszenie na policję? To chyba za Stalina szło się do pierdla za kawały o sowietach. A swoją drogą, trudno się
  Czytaj całość
  dziwić tej frustracji Niemców ... reprezentacja NARODOWA?
  • kompozytor Zgłoś
   Mnie to nie dziwi. Ileż mozna patrzeć na to kolorowe towarzystwo?
   • maxmark Zgłoś
    A cóż po kolaborancie można się spodziewać?! Zwykły donosiciel na usługach Makreli!! Zresztą, ta multi multi Germańcom już zaczyna bokiem wychodzić, a takich ludzi jak ci kibice jest
    Czytaj całość
    już coraz więcej. Niech Makrela pamięta, terror rodzi opór i na całe szczęście prawdziwi Niemcy zaczynają to dostrzegać. Szkoda tylko, że tak późno!!
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL