Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GrabaraGetty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Kamil Grabara

Kamil Grabara wdał się w dyskusję nt. LGBT. Z pastorem gejem

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Kamil Grabara zabrał głos na tematy dotyczące LGBT. Na Twitterze wdał się w dyskusję z pastorem z USA. "To może pan się ożeni z innym pastorem?" - napisał Grabara w odpowiedzi na wpis Kazimierza Bema.

Kazimierz Bem to pastor z USA, który sam nazywa siebie "dumnym gejem". Na Twitterze opublikował wpis pod popularnym w ostatnim czasie hashtagiem #jestemLGBT. "Jestem pastorem ewangelickim (kalwińskim), nauczam ludzi o tym, że Bóg kocha wszystkich, udzielam ślubów osobom LGBT - napisał Kazimierz Bem.

Wpis ten sprowokował do odpowiedzi Kamila Grabarę, który słynie nie tylko z wysokich umiejętności bramkarskich, ale również kontrowersyjnych wpisów. "To może pan się ożeni z innym pastorem?" - odpowiedział 20-letni zawodnik.

Kamil Grabara nie chciał jednak wywołać burzy swoimi słowami i szybko rozwinął swoją myśl. "Jestem osoba HETEROSEKSUALNĄ. W dodatku żeby nie wyjść na homofoba nie mam nic przeciwko związkowi dwóch kobiet bądź mężczyzn, ale sakrament małżeństwa powinien być przyzwolony tylko parom heteroseksualnym" - dodał polski bramkarz.

Zobacz również: Transfer z Facebooka to żaden wstyd. Polska liga widziała już równie niecodzienne przypadki

Kazimierz Bem postanowił wytknąć kilka nieścisłości Grabarze. "A gwoli edukacji: małżeństwo to nie sakrament w kalwinizmie. Ani w świeckim prawie. Osoby LGBT powinny mieć prawo poślubić osobę którą kochają" - zakończył dyskusję pastor.

Kamil Grabara w nadchodzącym sezonie będzie występował w Huddersfield Town, gdzie trafił na zasadzie wypożyczenia z FC Liverpool. W meczach sparingowych już imponował formą (zobacz więcej TUTAJ). Ostatnie pół roku spędził w duńskim Aarhus.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: szok w programie piłkarskim. Dziennikarz zaczął się rozbierać

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL