Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin NajmanNewspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Marcin Najman

Fame MMA. Marcin Najman podjął decyzję ws. przyszłości

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Marcin Najman zakończy karierę, ale dopiero po ostatniej, pożegnalnej walce. Prawdopodobnie będzie to pojedynek w formule MMA i odbędzie się on jesienią.

Kilka dni temu Marcin Najman przegrał z Piotrem Piechowiakiem podczas gali Fame MMA w Katowicach. Mówił, że w ciągu tygodnia podejmie decyzję w sprawie swojej przyszłości. Tak też się stało. W mediach społecznościowych opublikował krótkie nagranie. 

- Stałem się wolnym zawodnikiem, bo wypełniłem mój kontrakt z Fame MMA. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim organizacjom, w których startowałem - rozpoczął. 

Krytycznie podszedł do tego, co wydarzyło się w Katowicach. - Po walce z "Bestią", kiedy dałem się trafić lewym sierpowym, postanowiłem, że czas skończyć. Jeżeli nie widzę już ciosu, to znaczy, ze refleks nie ten. Byłem przygotowany bardzo dobrze, ale refleks okazał się mizerny. To sygnał, że trzeba kończyć - kontynuował. 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Sportowcy bez planu na najbliższe dni. "Pełen trening nie ma sensu"

- Włodarze Fame MMA zaproponowali mi pożegnalny pojedynek na swojej gali jesienią. Nie wiemy, jak to się potoczy, bo sytuacja z pandemią jest rozwojowa, więc ciężko planować - mówił Najman.

Aktualnie sportowiec ma za sobą 30 walk, z czego 18 wygrał, a w 12 musiał uznać wyższość przeciwników. - Wrócę na jedną walkę, pożegnalną, będzie to walka w formule MMA. Robię to dla was po tym, jak dostałem ponad 3 tysiące wiadomości, które mnie wspierały i motywowały, żeby wrócić. Bez względu na to, jak pojedynek się zakończy, będzie to mój ostatni występ - zapowiedział. 

Najman podziękował kibicom za wsparcie z nadzieją, że będą o nim pamiętali. 

Czytaj też:
Fame MMA. Igor Jakubowski nie chce już walki z Marcinem Najmanem. Na celowniku ma Piotra "Bestię" Piechowiaka
Fame MMA 6. Marcin Najman ośmieszony, krwawe zwycięstwo Marty Linkiewicz (wyniki walk)

Jak oceniasz decyzję Marcina Najmana?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  Najman podjął decyzję: najpierw pożegnalna walka ze SPIDEREM RICO a potem APOLLO CREED, CLUBBER LANG, IVAN DRAGO a potem naród poprosi, żeby jeszcze przemyślał i nie kończył kariery.
  • Ralph Kopcewicz Zgłoś
   Dzialaj dalej Marcin to jeszcze nie czas,rozjeb tego pyskacza Salete,do piachu ze Stanowskim rozjedz Adamka....walcz chlopie,bedzie Cie brakowalo,pozdro !!!
   • OSKAR_B Zgłoś
    Zastanawiam się z kim mógłby wygrać na FAME MMA, aby ta walka w miarę dobrze się sprzedała to chyba tylko Dawid Ozdoba przychodzi mi do głowy. Bilans 0-3, 43 lata przy 41 Najmana,
    Czytaj całość
    podobny wzrost i duża różnica wagi, ale pewnie jakby dostał dobre pieniądze na stół to by zawalczył. Numer ze Słowakiem czy Węgrem z bilansem 0-0 się nie uda, a Janusz Dylewski (2-20) czy Krzysztof Pietraszek (5-13) jako nazwiska nie sprzedadzą się dobrze. Tylko zwycięstwo oznacza kolejne walki. Ja osobiście bym zobaczył jego pojedynek w boksie z Trybałą. Nawet na FAME MMA, bo kontakt z FFF i FEN ma na walki MMA, ale pewnie w boksie Trybson może walczyć poza federacjami.Byłaby to prawdziwa weryfikacja umiejętności bokserskich MN, bo przegrać z człowiekiem ważącym dobre 20 kilogramów mniej i nie walczących nigdy zawodowo w boksie to niczym nie da się usprawiedliwić. Z Don Kasjo nie che walki w boksie, bo wie, że przegra, chociaż obaj są zawodowymi bokserami, więc to trochę jak Stoch z Żyłą chcieliby rozegrać pojedynek w skokach narciarskich na pływalni. Moje zdanie-jesień 2020 będzie to pożegnanie z obietnicami, bo przy wygranej za tydzień ogłoszą kolejny pojedynek, a może nagle ktoś jak Piechowiak wpadnie do klatki powie, że chce walczyć, a Najman odpowie: chyb honorowo trzeba mi walczyć (za skromne 200 000 złotych), bo ja biorę z każdym walkę.Jednak przy takim poziomie sportowym stoczyć 40 walk w różnych sportach walki to fenomen i moim zdaniem 50 spokojnie jest realne, nie wyłączając 3 walki z Saletą-było K1, MMA, to może boks?, rewanżu z Trybsonem w boksie, Don Kasjo w MMA, Adamka, Fonfarę w MMA(skoro Mirek O. szacuję, że za milion złotych Adamek jest w stanie wyjść, to już środowisko wie, że taki pojedynek jest realny) czy Wrzoska w boksie, a może aktor z ,,M jak Miłość" w MMA na gali KSW(skoro Antoni Chmielewski-co był cieniem samego siebie przed 10 lat ponownie zawalczył na gali KSW pokazuję jednak,że powroty są możliwe. Nie porównuję ich sportowo, ale wiem, że Kawulski chętnie by na swojej gali ugościł Najmana walczącego z Adamkiem, płacąc ,,Góralowi" najwyższa gażę w historii federacji).
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL