Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

DSF Kickboxing Challenge 8: Dorota Godzina - Aneta Święch w jedynej kobiecej walce

 Redakcja
Redakcja
W jedynym kobiecym starciu na gali DSF Kickboxing Challenge 8 – Polska vs Niemcy zobaczymy Dorotę Godzinę z Anetą Święch. Pojedynek odbędzie się na zasadach K-1 Rules.

Pierwotnie Godzina miała spotkać się w ringu z Kristin Avermag. Dwa tygodnie przed galą Niemka brała udział w wypadku samochodowym. Walka okazała się niemożliwa. - Bardzo liczyłam na starcie z Kristin Avermag, bo to bardzo solidna zawodniczka, z pierwszego składu kadry Niemiec, zdobywczyni m.in. pucharu świata w full contact. Teraz się nie udało, ale myślę że się z nią spotkam na amatorskich mistrzostwach Europy - planuje Godzina.

Robert Złotowski, odpowiedzialny za kartę walk wspólnie z Piotrem Siegoczyńskim rozpoczęli poszukiwania zastępstwa. Rozważano rywalki nawet z wyższych kategorii wagowych. Żadna z Niemek nie chciała jednak walczyć z Dorotą. Wyzwanie podjęła dopiero Polka, Aneta Święch trenująca w KO Otwock Team. To mistrzyni Polski seniorów w formule low-kick, w dywizji -52kg.

- Gdyby nie Aneta, to pewnie nie zawalczyłabym na gali i nawet już w pewnym momencie się z tym pogodziłam - powiedziała Dorota Godzina.

Cieszymy się, że Dorota 9 lipca jednak stanie w ringu. Oglądanie zawodniczki o takich umiejętnościach, to zawsze gratka dla widzów sportów walki. To wartość dodana każdej gali. Wielkie słowa uznania dla Anety Święch za przyjęcie oferty. Jak widać wśród pań również nie brakuje prawdziwych wojowniczek – podsumował Robert Złotkowski.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. KSW jak UFC? Debiutant nie ma wątpliwości "To było najlepsze show"

Dorota Godzina to zawodniczka DSF Kickboxing TEAM. Na co dzień trenuje pod okiem Piotra Siegoczyńskiego w X Fight Piaseczno. To ścisła światowa czołówka w K-1 Rules.

W zawodowych starciach na galach DSF kickboxing Challenge nie przegrała żadnej walki od 2015 roku. Na ostatniej gali federacji pokonała Klarę Kleczkowską. Pasmo sukcesów kontynuowała na Pucharze Świata rozgrywanym we włoskim Rimini. Została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju bez podziału na kategorie wagowe.

DSF Kickboxing Challenge 8 odbędzie się już 9 lipca w podwarszawskich Ząbkach. Główną atrakcją gali będzie międzypaństwowy mecz Polska vs. Niemcy, składający się z pięciu bardz ciekawych walk. Biało-czerwonych barw bronić będą najlepsi polscy kickboxerzy: Łukasz Wichowski czy Radosław Paczuski. W walce wieczoru Jan ”Iron” Lodzik zmierzy się z bardzo doświadczonym, utytułowanym niemieckim zawodnikiem - Andrejem Bruhlem.

Transmisję z gali DSF Kickboxing Challenge 8 pokaże nsport+. Bilety do nabycia w klubach zawodników DSF Kickboxing TEAM oraz w siedzibie Federacji - Ząbki, ul. Krynoliny 13. Cena 50 PLN. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony www.dsfchallenge.com

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL