WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin OPEN 2016: 21 medali Polaków

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
W Bułgarii zakończyły się rozgrywane w dniach 25-26 listopada Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin. Start polskiej kadry był bardzo owocny. W sumie nasi karatecy przywieźli 21 medali, w tym, 4 złote, 4 srebrne i 13 brązowych.

W Mistrzostwach brali udział kadeci U16, juniorzy U22 i seniorzy, którzy startowali bez podziału na kategorie wagowe. Polska była reprezentowana przez 53 zawodniczki i zawodników, którzy na co dzień trenują w klubach rozsianych po terenie całej Polski. Nasz kraj jak co roku reprezentowało wielu młodych i bardzo utytułowanych zawodników.

W najbardziej prestiżowej konkurencji tj. otwartej kategorii wagowej bardzo udany start zaliczyła Marty Lubos, która po bardzo wyrównanej walce finałowej została Wicemistrzynią Europy Seniorek. Wielkim sukcesem jest również występ Agaty Winiarskiej - brązowy medal oraz Marka Wolnego który również stoczył bardzo dobrą walkę i zdobył trzecie miejsce. Dodatkowo Marek Wolny otrzymał puchar za zwycięstwo w tameshiwari - "teście rozbijania przedmiotów". W walce półfinałowej Marek zdecydowanie przeważał nad Litwinem Guzauskasem byliśmy pewni, że zobaczmy naszego reprezentanta w finale, jednak doświadczony Litwin potrafił w ostatnich 15 sekundach walki zrobić korzystne wrażenie na sędziach i to on zmierzył się w finale Vasylim Vangelovem z Bułgarii. Zwycięzcą w tej najbardziej prestiżowej konkurencji okazał reprezentant Litwy.

Polski faworyt Maciej Mazur przegrał z reprezentantem Azerbejdżanu Salahadem Hasanowem przez tzw. Wagę (jeśli w regulaminowym czasie walki sędziowie nie są wstanie wskazać zwycięscy wówczas decyduje waga). Maciej miał niewielką przewagę, ale tylko jeden sędzia przyznał wygraną, więc o porażce naszego zawodnika zadecydowała waga, większa o blisko 12 kg u naszego zawodnika. Genialnie zaprezentowała się też Monika Zielińska wygrywając swoją kategorię i uzyskując tytuł Mistrzyni Europy w kumite Młodzieżowców U22 (-65kg). Trzecie miejsca wywalczyła szóstka zawodników: Paula Malikowska (-60kg), Anna Bielska (-60kg), Agata Chaba (+65kg), Dominik Parol (-65kg), Daniel Sternik (-70kg) i Jakub Tęcza (-80kg).

 Kolejnym ważnym wydążeniem w kalendarzu Karate będzie Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin "KOKORO CUP", który odbędzie się Warszawie. W tym roku Kokoro Cup odbędzie się 10 grudnia br. w hali sportowej przy ul. Staffa 3/5. Zawodnicy startujący w tym turnieju będą walczyć w jednej otwartej kategorii wagowej w formule full-contact. Będzie to już 9 edycja tego turnieju który z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie zawodników oraz kibiców. Specjalnym gościem będzie Shihan Kou Tanigawa, 5dan - dwukrotny Mistrz Świata w kategorii lekkiej. Dzień po zmaganiach zawodników będzie on prowadził jednodniowe seminarium szkoleniowe, na którym będzie się dzielił wiedzą na temat karate Shinkyokushin.

Szczegółowe informacje na temat Kokoro Cup 2016 są na bieżąco umieszczane na oficjalnej stronie turnieju www.kokorocup.pl .

Bielański Klub Kyokushin Karate (BKKK) – jeden z największych klubów sztuk walki w Polsce - ma zaszczyt zaprosić na IX edycję turnieju karate Kokoro Cup, która odbędzie się w Hali sportowej przy ulicy Staffa 3/5 w Warszawie 10 grudnia br. Kokoro Cup to wyjątkowy turniej, który po raz pierwszy został zorganizowany w 2007 roku. Od tego czasu kolejne edycje cieszą się niesłabnącą popularnością.

ZOBACZ WIDEO Jędrzejczyk po obronie pasa UFC! Wywiad Artura Mazura (cz. 2)

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL