WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: uczestnicy Kokoro Cup

Kokoro Cup już po raz dziesiąty

Artur Mazur
Artur Mazur
Kokoro Cup, który odbędzie się 2 grudnia w Warszawie, zapowiada się jako święto karate kontaktowego. Widzowie jak co roku będą mieli unikalną szansę na podziwianie walk wybranych najlepszych zawodników z całego świata.

Walki odbędą się w jednej otwartej kategorii wagowej w konwencji full contact (pełen kontakt). Podczas tej edycji swoje umiejętności zaprezentują m. in. Japończycy Kosei Ochai (Mistrz Japonii z 2014) Ozora Kuriyama, Szwedzi Simon Palsson, Rasmus Bergstrom( Mistrz Europy w kat 70 kg) oraz obecny mistrz Europy, zwycięzca zeszłorocznego Kokoro, Maciej Mazur, a także medaliści ME, MP: Marek Odzeniak, Mateusz Kaptur, Tomasz Bodzioch.

Gala Kokoro Cup - tak samo jak w karate - to nie tylko walki. Pomiędzy nimi, swoje ciężko wypracowane umiejętności zaprezentują dzieci, które na co dzień trenują w różnych mazowieckich klubach. Dodatkowo podczas uroczystości kilku Senseiom zostaną wręczone wyższe stopnie mistrzowskie, czyli to, co potocznie nazywamy czarnymi pasami, lecz tym razem nie będą to "zwykłe" czarne pasy a kolejne ich stopnie, na które w każdym przypadku przypadły lata ciężkiego, regularnego treningu oraz egzamin przed międzynarodową komisją.

Organizatorem i pomysłodawcą Gali Kokoro jest Shihan Mariusz Mazur. - Wiele lat temu wpadłem na pomysł udowodnienia wszystkim, że poziom karate kontaktowego w Polsce jest na najwyższym światowym poziomie i że bez cienia wstydu możemy rywalizować z najlepszymi. Dlatego na każdą z poprzednich gal zapraszani byli najlepsi zawodnicy na świecie z różnych państw, dzięki temu widzowie zawsze mogli obejrzeć walki na poziomie finałów mistrzostw świata czy Japonii. Trzeba dodać, że wielokrotnie to nasi zawodnicy stawali na najwyższych stopniach podium. Organizacja każdej z edycji pochłania wiele energii i środków. Obecna edycja nie miała by szans się odbyć, gdyby nie wydatna pomoc Władz Warszawy i województwa, wolontariuszy oraz naszych sponsorów, między innymi firmy AVIVA. Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie - powiedział Mazur.

Gala Kokoro Cup odbędzie się 2 grudnia, w Hali Sportowej przy ulicy Staffa 3/5 w Warszawa-Bielany, rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 17:00. Z racji ograniczonej liczby miejsc parkingowych polecamy korzystanie z komunikacji miejskiej. Hala znajduje się w pobliżu stacji Metra Słodowiec oraz licznych przystanków autobusowych i tramwajowych.

ZOBACZ WIDEO: Anita Cienciała: Tymek najbardziej cieszy się, kiedy wygrywa ze starszymi kolegami

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL